Народні методи лікування алкоголізму - як не загубити життя | МАА

Чим загрожує лікування алкоголізму народними методами

лікування алкоголізму вдома

Алкоголізм — хвороба, відома з давніх-давен. З того самого часу, як спиртне почало приносити проблеми, люди продовжують боротьбу з пияцтвом. Не варто забувати про те, що надмірна прихильність до алкоголю, якої б міцності або виду він не був, — справжня хвороба. У свідомості людей існує укорінена установка на те, що народні засоби — кращий спосіб лікування. Проте залежність абсолютно непередбачувана, варто розглянути інші способи лікування алкозалежних.

Лікування алкоголізму популярними домашніми методами

Інтернет рясніє рецептами тверезості. Люди готові випробувати на собі всі безглузді засоби, щоб кинути пити. Проте частіше за все самолікування робить ситуацію гіршою. Випробувані методи лікування:

  1. Мед — універсальний продукт, який використовується більше як солодощі. Цей підсолоджувач — справжній вітамінний заряд. Мед містить калій, саме його дефіцит провокує залежність на фізичному рівні. Спосіб вживання в лікувальних цілях простий, але вимагає повної відмови від алкоголю. Продукт необхідно вживати перед їдою 3 рази на день. Добова доза — 18 чайних ложок. Лікування алкоголізму медом та iншими продуктами бджільництва дає свій результат вже через 2-3 дні. Перед вживанням обов’язково перевірити наявність алергії на мед.
  2. Чебрець (тим’ян) — популярна приправа (для м’яса, риби і овочів), інгредієнт корисних трав’яних чаїв. Не кожен знає, що чебрець не можна вживати разом зі спиртним. До складу препаратів для лікування залежності часто входить екстракт чебрецю, або тим’яну повзучого. Якщо у вас немає алергії на цю рослину, то це хороший спосіб лікування тяги до спиртного. Половину столової ложки чебрецю заварити в 500 мл окропу. Кип’ятити на паровій бані 15 хвилин, опісля процідити. У рідину, яка охолонула, долити кип’яченої (остиглої) води до позначки 500 мл. Приймати по 50 мл перед їдою два рази на добу.
  3. Копитень — сушений корінь рослини може змінити ставлення до спиртного в прямому сенсі слова. Копитень зміцнює організм, підвищує імунітет і, найголовніше, викликає відразу до спиртного. Корінь продається в аптеках з докладною інструкцією із застосування. Незначні порції додають в їжу, напої протягом дня. При потраплянні спиртного в організм настає отруєння (слабкість, нудота, непритомний стан, блювота, розлад шлунку). Інструкція допускає використання відвару. Недотримання рекомендованого дозування небезпечне для здоров’я.
  4. Лавровий лист — найдоступніший засіб, який є на кухні в кожної людини. Відвар не має побічних ефектів і вживається разом з їжею, іншими напоями. Це відмінна підтримка сечостатевої системи, печінки.

Мінуси народних рецептів

народні методи лікуванняВибираючи спосіб самолікування, необхідно пам’ятати про відповідальність за наслідки. Ніхто не може підтвердити 100% ефективність. Організм кожної людини настільки унікальний, що не буває двох однакових випадків залежності. Не забувайте про те, що цілющі трави містять не тільки корисні речовини, а й токсини (отрути). Навіть дуже відповідальний і уважний чоловік може легко порушити межу. Організм залежного і так знаходиться в тяжкому стані, народні засоби можуть зашкодити хворому.

У всього існують протипоказання:

  • алергії на компоненти;
  • тривалий запій;
  • гостра абстиненція;
  • алкогольний делірій;
  • деякі хронічні захворювання (нервової системи, травної, серцево-судинної системи та ін.).

Зворотний бік народної медицини

Алкоголізм при фізичній і хронічній стадії — більше ніж просто вживання. Стан залежного характеризується:

  • соматичними захворюваннями,
  • порушенням психіки;
  • деградацією особистості.

На жаль, мед, лавровий лист, відвари трав не зможуть вилікувати людину з усіх сторін. Хворий потребує комплексного підходу, а головне — супроводу, підтримки, індивідуалізації. Нерозумно покладатися на «чарівну пігулку».

Необхідна реабілітація алкозалежних

Навіть банальна застуда при самолікуванні може перерости в тяжку хворобу. Алкогольна залежність — критичний момент у житті людини. В цьому випадку самолікування може стати смертельним. Перестаньте обманювати себе, мислити надіями, жити в ілюзіях. Звернувшись за професійною допомогою якомога швидше, ви підвищуєте шанси на швидке одужання.

Міжнародна Антинаркотична Асоціація забезпечує необхідні умови для перебування на реабілітації. Центр створений для людей. Мета лікування — допомогти залежному боротися і почати нове життя, незважаючи на помилки минулого.

Детальніше про відновлення після алкозалежності.

12 кроків до нового життя

Терапевтичний процес включає:

  1. Обов’язкову фазу роботи з організмом — детоксикацію. Очищення крові, відновлення обмінних процесів позбавляють залежного від гострої потреби випити (на фізичному рівні).
  2. «12 кроків» — програма реабілітації. Залежний повинен самостійно усвідомити необхідність змін, тоді результат реабілітації буде максимально ефективним. Разом з психологом, психотерапевтом хворий проходить 12 кроків до тверезого життя:
  • визнання хвороби, прийняття допомоги;
  • перегляд життєвого шляху;
  • повернення відповідальності за свої вчинки;
  • відновлення здорових відносин із близькими;
  • постановка нових цілей, пріоритетів;
  • підвищення цінності життя у тверезості.

Виконуючи кожен крок, людина заново вчиться жити без спиртного, відновлює особистість, готову до життя в соціумі. Програма спрямована на те, щоб сформувати нове оточення, яке буде підтримувати оновлення людини.

Реабілітаційний процес включає членів сім’ї, яким необхідна не тільки моральна або психологічна підтримка, а й допомога в рішенні проблем через алкоголізм у сім’ї (співзалежність, психологічні травми). Робота з сім’єю — один з головних компонентів успішності процесу лікування.

Примусове лікування алкоголізму під забороною в лікуванні, але воно може стати порятунком, коли хворий категорично знаходиться в запереченні. Психолог МАА починає роботу із залежним з підвищення мотивації до лікування. Цей процес підготовки до реабілітації (може проходити вдома) допомагає зберегти дорогоцінний час хворого.

3. Психосоціальна ресоціалізація адаптує до здорового, повноцінного життя поза центром. Збереження тверезості в майбутньому — кращий показник успіху. Після програми залежний не залишається один, підтримка триває в:

  • групі АА;
  • участі у заходах центру (спортивно-терапевтичний табір);
  • допомозі у працевлаштуванні;
  • психологічному консультуванні.

реабілітаціяВибираючи між традиційним і народним лікуванням, пам’ятайте про цінності життя

У боротьбі з алкоголізмом головне — не сидіти склавши руки. Домашнє лікування може виступати відмінною підтримкою. Проте без консультації фахівця, комплексного лікування — це біг на місці. Консультація в МАА допоможе скоординувати ваші дії, підібрати найбезпечніший спосіб лікування. Ви зможете отримати рекомендації щодо народного і традиційного способу лікування, ознайомитися з компонентами програми, умовами центру. Телефонуйте — допомога поруч!

Коментарий

Add your comment

допоможіть близькій людині
почати нове життя