Лікування ігроманії Запоріжжя - МАА

Лікування ігроманії в Запоріжжі

Комп’ютерні та азартні ігри були вигадані для розваги людей, але для багатьох гра стала найважливішим заняттям і потребою, через яку всі інші потреби та обов’язки відійшли на другий план. З того моменту, як людина починає більшу частину часу проводити у віртуальній реальності або за ігровими автоматами, в її житті починаються серйозні проблеми. В процесі гри людину поглинає азарт, а виграш провокує сильний сплеск адреналіну. Позитивний емоційний вибух на тлі ігрової діяльності формує емоційну залежність. Людина хоче знову і знову відчувати таке задоволення, тому може проводити за грою і день, і ніч. 

Це ігроманія — важка психічна залежність, від якої не можна позбутися самостійно. Тільки безмежне терпіння, любов і допомога близьких, а також професійна психотерапія допоможуть залежному повернутися до реального світу. Ефективне лікування ігроманії в Запоріжжі можна пройти в реабілітаційному центрі Міжнародної Антинаркотичної Асоціації.

Лікування ігрової залежності в Запоріжжі: стадії розвитку хвороби

До ігрової залежності не можна ставитися легковажно. Адреналін — найсильніший наркотик, сильніший за будь-який хімічний препарат, а розвивається хвороба в кілька етапів:

 1. Людина починає грати з цікавості. Гра затягує. Першим поштовхом до формування стійкої залежності стає виграш, після якого гравець відчуває азарт, починає робити більш високі ставки.
 2. Програші не зупиняють гравця, а, навпаки, змушують його думати, що перемога близька. В результаті він програє великі суми, починає закладати цінні речі, брати позики, присвячує весь час грі та пошуку коштів для гри. Вже на другій стадії ігроманії залежний починає ухилятися від роботи, постійно брехати своїм близьким. Через постійні програші ігроман перебуває в стані сильного стресу, панікує і зривається на рідних, звинувачує їх у своїх проблемах. Залежність призводить до розриву соціальних зв’язків, руйнування сім’ї. 
 3. Паніка, нервова напруга переростають у відчуття безвиході. Залежний шукає розраду в алкоголі, доходить до крайньої стадії емоційного виснаження. На останній стадії в ігромана з’являються суїцидальні думки.

Ігрова залежність — хвороба, яка вражає розум.

Яке лікування ігроманії в Запоріжжі проводить МАА?

Лікування ігроманії в Запоріжжі можна розділити на наступні етапи:

 • Створення безпечного середовища.

Лікування ігроманії в реабілітаційному центрі в Запоріжжі проходить в умовах стаціонару, де пацієнти не мають грошей, комп’ютерів, доступу до інтернету, тобто вони повністю позбавлені можливості грати.

 • Психосоціальна терапія. 

На цій стадії пацієнт тісно спілкується з психологом, відвідує різні тренінги, розважальні заходи, організовані співробітниками центру реабілітації, зустрічається з людьми, які вже пройшли лікування й змінили своє життя на краще. Завдяки спілкуванню, новому досвіду проведення часу він опрацьовує проблему, її причини, вчиться поводитись у суспільстві без комп’ютерних або азартних ігор.

 • Консультування родичів. 

На сприятливий результат лікування ігроманії великий вплив має атмосфера всередині сім’ї залежного. Важливо, щоб близькі люди пацієнта теж були готові до змін і знали, як правильно організувати побут, відпочинок залежного після курсу лікування. У клініці МАА в Запоріжжі психологи працюють зі співзалежними, дають рекомендації, надають підтримку в процесі лікування і після нього.

 • Побудова подальшого плану дій, ресоціалізація. 

Важливо зрозуміти, що хоче бачити в своєму майбутньому житті колишній хворий. Залежний має сам визначити нові цілі, життєві орієнтири і плани їх реалізації. 

Якщо водночас з ігроманією пацієнт має алкогольну чи іншу хімічну залежність, то першим етапом лікування буде детоксикація (очищення і нормалізація фізичного стану).

Лікування ігроманії та реабілітація в Запоріжжі: програма «12 кроків» 

Кожен крок наближає залежного до моменту свободи від ігрової залежності, коли він зможе, нарешті, радіти життю в реальному світі в теперішньому часі.

Найважливіші досягнення програми 12 кроків — це:

 • усвідомлення пацієнтом своєї залежності і своєї слабкості;
 • набуття духовної опори;
 • визнання помилок;
 • взяття на себе відповідальності за своє життя, поведінку, вчинки; 
 • праця над собою;
 • повернення боргів (матеріальних, моральних);
 • участь у реабілітації людей зі схожою проблемою.

Що ми можемо порадити родичам ігромана? Саме ваше рішення може докорінно змінити ситуацію. Примусове лікування ігроманії в Запоріжжі завдяки великому досвіду наших фахівців допомагає залежним зробити перший свідомий крок до одужання. Не чекайте, поки стане гірше. Телефонуйте за телефоном, що вказаний на сайті запорізької філії клініки. Анонімна консультація з психологом дасть вам відповіді на всі питання. 

Зробіть життєві умови комфортними для своєї близької людини. Вона потребує спокою, тому важливо, щоб вдома панувала дружня і приємна атмосфера. Варто уникати стресів, конфліктів. Важливо знайти колишньому ігроману нове захоплення, яке буде дарувати позитивні емоції. Наприклад:

 • щоденні велосипедні прогулянки;
 • тренування у фітнес-залі;
 • подорож.

Головне — показати, що за межами гри існує не менш цікавий величезний світ.

допоможіть близькій людині
почати нове життя