Лікування ігроманії Дніпро - МАА

Лікування ігроманії в Дніпрі

Хворобливий стан, при якому людина залежна від певної гри, називається ігроманією. Такий хворий часто має різні емоційні розлади. Якщо його позбавити можливості грати, у нього починається депресія. 

Можна залежати не тільки від азартних, але й від комп’ютерних ігор. Сумно, що ними захоплюються діти, у яких психіка ще не зміцніла. Підлітки часто страждають на ігроманію, що погано позначається на їхньому психічному розвитку. При важкій залежності людина деградує, тому близькі повинні обов’язково вжити заходів і відправити ігромана до реабілітаційного центру. Лікування ігроманії в Дніпрі у спеціально обладнаній для цього клініці Міжнародної Антинаркотичної Асоціації — це найвірніший спосіб повернути залежного від ігор підлітка чи дорослого до нормального реального життя.

Перший крок у лікуванні ігроманії в Дніпрі: визначення типу і причин залежності 

Лікарі, які здійснюють лікування ігроманії в Дніпропетровську, виділяють кілька причин залежності від ігор. Часто грою захоплюються самотні люди, щоб розважитися. Крім того, до ігроманії схильні особи з різними психічними розладами. Почуття незадоволеності собою теж може сприяти розвитку залежності.

Коли людиною керує жага легкої наживи, спостерігається залежність від ігрових автоматів, рулетки, карткових ігор. Взагалі ігроманами стають люди, схильні до різних залежностей, у тому числі до наркотиків, алкоголю.

На першій стадії захворювання формується власне ігрова залежність. У людини з’являється гостре бажання грати. Вона вже не може придушити залежність. У хворого з’являється сильна віра в містику, його азарт стає невичерпним. На третьому етапі залежність настільки сильна, що ігроман думає тільки про гру. Йому вже й виграш не потрібен. Він отримує задоволення від самого процесу гри. Більшість ігроманів не визнають, що нездорові, тому нерідкі випадки примусового лікування ігроманії в Дніпрі — пацієнта привозять до клініки, де психолог проводить велику роботу з метою мотивації хворого на лікування.

Лікування ігрової залежності в Дніпрі

Сам ігроман не здатний перемогти свою залежність, тому близьким важливо вчасно розпізнати, що у родича з’явилися проблеми. Гнівливість без причини, сильна дратівливість, збудливість або апатія, нездатність тримати під контролем емоції, втрата інтересу до особистого життя, роботи, навчання, нездоланне бажання годинами просиджувати в казино або біля комп’ютера — все це свідчить про те, що пора пройти лікування ігроманії та реабілітацію в Дніпропетровську.

Які методи лікування використовує МАА?

Якщо ваш родич буде проходити в місті Дніпропетровську лікування ігроманії, йому призначать комплексну психотерапію. Тільки професійні лікарі здатні виявити причину розвитку залежності від гри і зробити так, щоб вона більше ніколи не з’являлася. Головний інструмент лікування — програма «12 кроків». Це універсальна програма боротьби з залежними станами, яка заснована на духовному відродженні пацієнта. 

Під час лікування залежний проходить 12 етапів реабілітації:

 1. Усвідомлення проблеми і нездатності впоратися з нею без сторонньої допомоги.
 2. Пошук духовної підтримки у вірі (в Бога, вищу духовну силу).
 3. Зміцнення віри в те, що вища сила допоможе впоратися із залежністю.
 4. Визнання своєї залежності, глибокий аналіз особистих причин ігроманії.
 5. Прийняття себе і визнання помилок.
 6. Визнання того факту, що не залежність руйнує життя, а сама людина винна у своїй залежності.
 7. Робота над своїми недоліками.
 8. Складання списку всіх людей, які морально або матеріально постраждали від залежності пацієнта.
 9. Відшкодування боргів, принесення вибачень, виправлення скоєних помилок.
 10. Навчання самоаналізу і самоконтролю.
 11. Молитви і духовний розвиток.
 12. Використання власного досвіду для допомоги іншим залежним як спосіб набуття сенсу життя, внутрішньої гармонії.

З пацієнтами працюють досвідчені психотерапевти, священики. У реабілітаційному центрі проводяться сеанси індивідуальної та групової терапії. Хворий за допомогою фахівців починає усвідомлювати, що гра руйнувала його особистість, він починає дотримуватися порад професіоналів і поступово зцілюється повністю.

Етапи лікування ігроманії та реабілітації в Дніпрі

Оскільки мова йде не про хімічну, а про психологічну залежність, то етап детоксикації не проводиться. Виняток становлять випадки, коли ігроманія посилюється алкогольною або наркотичною залежністю. Тоді пацієнту призначають спочатку фізичне відновлення, а потім вже лікування ігрової залежності.

Паралельно проводиться медикаментозна терапія, спрямована на стабілізацію нервової системи залежного, лікування безсоння, і психотерапія.

Обов’язковий етап лікування ігроманії — ресоціалізація. Залежному допомагають побачити, що реальний світ сповнений яскравих барв, що крім ігор існує багато здорових захоплень, які можуть принести радість і задоволення.

Скільки коштує лікування ігроманії в реабілітаційному центрі в Дніпрі?

Вартість реабілітації, як і терапевтичні методи лікування, для кожного пацієнта будуть індивідуальні. Остаточна ціна обговорюється після консультації з фахівцем центру.

У ситуації, коли ваш родич має ігрову залежність, як ніколи важлива підтримка близьких людей. І головне, що ви можете зробити для ігромана — звернутися за допомогою до філії МАА в Дніпрі. Лікування та реабілітація проводяться анонімно в комфортних умовах.

допоможіть близькій людині
почати нове життя