Лікування алкоголізму в Чернівцях - МАА

Лікування алкоголізму в Чернівцях

Алкоголь, у багатьох, асоціюється зі святом, веселим настроєм, відпочинком. Але є зворотний бік медалі, пристрасть до спиртних напоїв закінчується алкогольною залежністю. Це хронічне захворювання, яке несе смертельну небезпеку. Перемогти хворобу допоможе лікування алкоголізму в Чернівцях, терапія залежності спрямована:

 • позбавити від потягу до алкоголю;
 • відновити фізичне, психічне здоров’я;
 • повернути людину до здорового соціального життя.

Залежний втрачає волю, в прямому сенсі підкоряючись спиртному, без професійної допомоги лікування стає марним. Тільки досвід фахівців, комплексний підхід, віра в результат допоможуть стати тверезим.

Розвиток алкогольної залежності

Згубна пристрасть до алкоголю виникає з кількох причин:

 • Генетична схильність до вживання алкоголю. Коли спиртне потрапляє в кров такої людини, звикання відбувається швидше в два рази.
 • Соціальні причини. Реклама, відкритий продаж спиртного, звичаї і особливості менталітету. Малюють позитивний образ алкоголю, в свідомості людей.
 • Особистісні. Людина знаходить розраду в спиртному, вихід зі складної ситуації, спосіб боротьби зі стресом. Алкоголь виступає заміною таких потреб, як любов, турбота, близькість.

Алкоголізм, в своєму розвитку, проходить три стадії:

 1. Психологічна. В думках залежного, з’являється бажання скоріше наблизити вихідні, коли з’явиться привід для вживання. Відбуваються непомітні зміни у відносинах з алкоголем:
 • втрачається почуття міри випитого;
 • зникає блювотний рефлекс.

Найчастіше, такі симптоми не викликають побоювання, навпаки залежний вважає, що він володіє ситуацією і легко переносить великі дози спиртного.

 1. Фізична. До перших симптомів залежності додається похмілля. Похмільний синдром, непереборне бажання поліпшити самопочуття за допомогою прийняття нової дози спиртного, закінчується черговим пияцтвом. Ранок, після п’янки, затьмарюється симптомами:

 • головний біль;
 • зневоднення;
 • тремор кінцівок;
 • нудота, розлад травлення;
 • сонливість;
 • дратівливість.

Трапляються запої, вживання виходить за рамки, проблеми з алкоголем стають помітними для оточуючих, хоча сам залежний може це заперечувати.

 1. Хронічна. Стадія, на який вживання стає постійним. Перерва між запоями скорочується, більшу частину часу, людина, знаходиться в стані алкогольного сп’яніння. Стає неважливо вид, марка алкоголю, компанія. Організм слабшає, знижується толерантність до алкоголю, одна чарка призводить до сп’яніння. Хронічний алкоголізм — це не тільки погіршення здоров’я, а й значна деградація особистості, падіння соціальних і моральних норм. Залежний втрачає роботу, йде з сім’ї, веде асоціальний спосіб життя. Навіть усвідомлюючи свій жалюгідний стан, залежний не в силах зупинитися. Лікування алкоголізму на реабілітації в Чернівцях допоможе впоратися з хворобою на будь-якій стадії. 

Міжнародна Антинаркотична Асоціація – вирішальна сила в боротьбі із залежністю

Головна перевага лікування в реабілітаційному центрі — ізоляція. Залежний позбавляється від впливу токсичного кола спілкування, виключає спиртне з життя, повністю зосереджується на процесі одужання. Програма реабілітації включає чотири основні етапи: 

 1. Діагностика. Оцінка соматичного, психічного здоров’я. Забір необхідних аналізів, даних. Знайомство з історією хворого. Ці дані — відправна точка в складанні плану лікування і реабілітації.
 2. Детоксикація. Детоксикаційний курс спрямований очистити організм, вивести зі стану запою, попередити розвиток алкогольного делірію. Поєднання процедур, спеціальної дієти, медикаментозної терапії зменшує фізичний потяг до спиртного, значно покращуючи самопочуття хворого.
 3. Реабілітація. Перевірена часом програма «12 кроків» найбільш ефективна в боротьбі з психологічною залежністю. Виконання кожного кроку — перемога над хворобою. Залежний заново вчиться жити, спілкуватися, долати труднощі без спиртного. Індивідуальні, групові заняття з психологом, психотерапевтом це опрацювання причин залежної поведінки, боротьба з комплексами, травмами і страхами. Переосмислення життєвих принципів, цінностей.
 4. Ресоціалізація. Рецидив — головний страх колишніх залежних. Підвищення рівня адаптації, після реабілітаційне супровід допомагає безпечно повернутися до життя. Підтримка центру включає:
 • індивідуальну, групову підтримку (консультації, групи АА);
 • допомога в працевлаштуванні, навчанні, оволодінні новим навичкам;
 • центр організовує культурні та спортивні заходи, залучаючи до культури ЗСЖ. Це можливість знайти нових, тверезих друзів, сформувати безпечний коло спілкування, поділиться досвідом.

Лікування алкозалежності в Чернівцях повністю анонімне, пройшовши реабілітацію колишні залежні знаходять роботу, друзів, родину. Стають повноцінними членами суспільства, не дивлячись на своє минуле.

Вартість лікування алкоголізму в МАА

Індивідуальний підхід необхідний не тільки в лікуванні, але і у визначенні суми реабілітації. Доступність послуг, адекватність цін допоможе всім бажаючим пройти лікування. Кожен випадок залежності неповторний і вимагає різного обсягу втручання. Тому, вартість лікування залежить від ряду факторів:

 • вид, тривалість залежності;
 • стан здоров’я;
 • минулий досвід лікування;
 • тривалість перебування в стаціонарі.

Індивідуальна консультація, особисто або по телефону, допоможе визначити необхідну суму.

Добровільне бажання лікуватися — це велика перевага залежного, але, якщо ви бачите, що життя близького котиться в прірву, необхідно приймати рішення. Примусове лікування від алкоголізму в Чернівцях допоможе залежному об’єктивно оцінити ситуацію, комплексна робота з психологом залежного і членів сім’ї спрямована підвищити рівень мотивації до тверезості, розірвати співзалежні відносини.

Залежність — це хвороба, яка потребує негайної допомоги. Не втрачайте надію. Ми допоможемо зробити тверезість реальністю!

допоможіть близькій людині
почати нове життя