Лікування алкоголізму Харків - МАА

Лікування алкоголізму в Харкові

Більшість людей прекрасно розуміє, наскільки небезпечним і важким станом є алкоголізм. Але це не означає, що його неможливо вилікувати. Завдяки постійному розвитку медицини та психології, сучасним методикам реабілітації алкогольна залежність тепер успішно лікується. Однак не варто забувати, що людина, яка спивається, не може усвідомити проблему, тому не може назавжди кинути пити без професійної допомоги. Пояснення просте: алкоголь пригнічує психічні функції мозку й послаблює організм. У залежного просто немає сили, щоб боротися з потягом до спиртних напоїв. Єдиний вихід — довірити лікування алкоголізму в Харкові досвідченим лікарям харківського реабілітаційного центру Міжнародної Антинаркотичної Асоціації. Сучасна клініка може забезпечити вас усіма необхідними умовами для проходження ефективної терапії.

Лікування алкогольної залежності в Харкові: що таке алкоголізм?

Формування залежності від міцних напоїв формується поступово. Сам залежний може навіть не помітити, як звичка відпочивати з чаркою вина перетворюється на хронічну форму алкоголізму.

 1. Психологічна залежність. На першій стадії людина отримує задоволення від випивки. Їй подобається відчуття розслаблення, яке дає алкоголь. Вона шукає привід і компанію, щоб посидіти за пляшкою. Від частого вживання зникає почуття міри. Людина все частіше напивається до безпам’ятства, вимикаються природні захисні механізми від передозування, реакція на алкоголь зменшується, а токсичний вплив продуктів перетравлення етилового спирту стає критичним.
 2. Фізична залежність. Постійна наявність алкоголю в крові призводить до зміни біохімічних процесів. Без алкоголю організм вже не здатний нормально функціонувати, тому дія спиртних напоїв послаблюється, у залежного починається важке похмілля, яке проявляється у вигляді тремору рук, головних болів, сильної нудоти. Тепер порція алкоголю необхідна вже не для задоволення, а для усунення неприємних симптомів. Виникає замкнуте коло, яке призводить до тривалих запоїв і серйозних психічних порушень.
 3. Деградація. Коли алкоголь стає засобом підтримки життєдіяльності організму, людина втрачає інтерес до будь-яких інших речей у своєму житті. На цій стадії алкоголік залишається без роботи, сім’ї, найважливіші речі стають нецікавими. Головною метою в житті стає споживання спиртовмісних рідин. Причому залежний вже не звертає уваги на якість вживаних продуктів. Він деградує як особистість. І в той же час в організмі відбуваються незворотні порушення, через хімічне отруєння розвиваються серйозні, часто невиліковні захворювання (цироз печінки, гепатит), руйнується нервова система.

Як проходить лікування алкоголізму та реабілітація в Харкові?

Клініка МАА — це справжній санаторій, затишний, упорядкований, оснащений сучасним діагностичним і медичним обладнанням. Тут ви будете почувати себе в цілковитій безпеці, а персонал клініки оточить вас турботою 24 години на добу.

Ми гарантуємо вам:

 • анонімне перебування в Харківській філії МАА;
 • постійний контроль і своєчасну підтримку, медичну, психологічну допомогу;
 • психологічну підтримку вам і членам вашої сім’ї після завершення курсу реабілітації (ми продовжуємо стежити за тим, як складається життя наших пацієнтів після лікування, і робимо все можливе, щоб вберегти їх від рецидиву);
 • стовідсотковий результат.

Лікування алкоголізму в реабілітаційному центрі в Харкові: програма та основні етапи

Курс лікування від залежності також має три етапи:

1. Детоксикація.

Перш ніж приступити до лікування хвороби, пацієнта необхідно вивести зі стану запою та позбавити абстинентного синдрому. На момент відмови від алкоголю нервова система людини перебуває на межі, тому лікарі в першу чергу приділяють увагу зняттю тривожності, нормалізації сну й відновленню апетиту.

2. Реабілітація.

Курс відновлення у кожного пацієнта індивідуальний. Він залежить від того, наскільки сильно постраждала під час зловживання психіка і організм людини. На даному етапі залежний починає проходити курс психотерапії, духовної терапії, лікування супутніх захворювань і медикаментозний курс лікування від фізичного потягу до алкоголю.

3. Ресоціалізація.

Результат комплексного лікування алкоголізму в Харкові в сучасному реабілітаційному центрі — 100 %. Однак наша мета — не просто випустити пацієнта з клініки тверезим, але й навчити його жити в новому статусі здорової повноцінної особистості. Ми допомагаємо залежним, які втратили роботу, друзів, родину:

 • знову відчути ґрунт під ногами;
 • даємо можливість опанувати нові професії, адаптуватися до соціального життя;
 • вчимо весело й цікаво проводити час без алкоголю;
 • змушуємо відчути себе потрібними у суспільстві.

В основі лікування алкоголізму в Харкові лежить програма «12 кроків». Це методика, яка допомагає пацієнтові знайти духовну основу свого життя, дає сили для подолання труднощів на шляху до зцілення, дає наснаги жити тверезим, вільним від залежностей життям.

Курс може тривати від декількох тижнів до декількох місяців. Відповідно, вартість лікування для кожного пацієнта розраховується індивідуально, залежить від того, які методи фізичної та психосоціальної реабілітації використовуються. Щоб дізнатися про ціну лікування, записуйтеся на консультацію до клініки МАА в Харкові.

Перший крок зробити дуже важко. Багатьом залежним, особливо запійним алкоголікам зі стажем, важко прийняти вольове рішення. У цій ситуації взяти на себе відповідальність за долю близької людини можуть родичі хворого. За згодою рідних можливе примусове лікування алкоголізму в Харкові (мова йде про виведення із запою). Не відкладайте на завтра вирішення проблеми, тому що на кону — людське життя.

 
допоможіть близькій людині
почати нове життя