Лікування наркоманії в Чернівцях - МАА

Лікування наркоманії в Чернівцях

Наркотична залежність — хвороба, що вражає людей без розбору. Вік, гроші, освіта, гарна сім’я не можуть захистити від невірно прийнятого рішення. Наркотик вбиває все краще в людині, руйнує психічне, фізичне здоров’я, підпорядковує волю. Боротися один на один не має сенсу. Лікування наркоманії в Чернівцях — це не просто допомога наркозалежним, а комплекс методик, спрямованих на позбавлення від залежності та відновлення здоров’я. Необхідний курс реабілітації включає:

 • конфіденційність даних;
 • комфортне проживання в стаціонарі;
 • цілодобовий супровід;
 • підтримку сім’ї;
 • програму лікування та реабілітації, складену згідно з потребами хворого.

Як формується хімічна залежність?

Наркоманія не є простою хворобою, яку можна вилікувати в домашніх умовах. Залежна поведінка — складний процес, який виникає на психологічному й фізичному рівні. Умовно звикання до наркотику відбувається в три стадії: 

 1. Перший ефект від вживання — ейфорія — виробляє асоціацію наркотику з переживанням позитивних емоцій. Людина вважає, що це спосіб зняти стрес, розслабитися, розважитися. Навіть нерегулярне вживання формує психологічну залежність. З’являється більше думок, бажання вжити знову. Без наркотику почуття, емоції, відчуття притупляються і не здаються такими яскравими. Ці зміни призводять до регулярного вживання.
 2. Ситуація починає виходити з-під контролю. Колишнє бажання вжити наркотик стає потребою, перетворюючись у гостру необхідність. Наркотик стає частиною обмінних процесів організму, перебудовуючи роботу органів. Без наркотику організм просто не може, це викликає хворобливі симптоми ломки:
 • нудота, блювота;
 • жар, озноб;
 • гіпергідроз;
 • підвищення тиску, тахікардія;
 • біль у м’язах, суглобах;
 • перепади настрою, напади агресії.

Погіршення якості життя залежний не пов’язує з наркотиками, звинувачуючи всіх навколо у своїх бідах.

 1. На третій стадії наркотик стає центральною фігурою життя. Відбувається зміна цінностей, залежний втрачає роботу, друзів. Сім’я стає засобом викачування грошей на чергову дозу. Зміни у зовнішності, поведінці роблять людину невпізнанною. Хронічні захворювання, наслідки залежності виснажують організм, роблячи людину слабкою фізично, морально. Якщо перебувати у повному запереченні проблеми, життя залежного може обірватися через передозування, супутні захворювання (гепатит, СНІД).

Першими, хто звертає уваги на зміни, є члени сім’ї залежного. Замкнутість, зміна способу життя, неадекватний стан, борги наштовхують на жахливі думки. Намагаючись допомогти, родичі стикаються з глухою стіною нерозуміння, звинувачень, іноді навіть погроз. Людина під дією наркотичних речовин не може оцінити добрих намірів близьких, вважаючи, що повністю володіє ситуацією. Виходом із ситуації може стати примусове лікування від наркоманії в Чернівцях. Метод психологічної роботи допомагає знайти потрібні слова, скоригувати поведінку з залежним. Мета — допомогти залежному усвідомити необхідність лікування.

Лікування наркоманії в Чернівцях

Міжнародна Антинаркотична Асоціація втілює свій багаторічний досвід боротьби з наркозалежністю в Чернівецькій філії. Фахівці центру забезпечують поетапний підхід, який безпечно опрацьовує всі сторони залежності. Реабілітаційний курс містить:

 1. Діагностування. Група фахівців, включаючи нарколога, профільних лікарів, психолога, формує програму реабілітації, виходячи з даних, отриманих у ході діагностики фізичного й психічного стану хворого. 
 2. Детоксикація. Погоджуючись пройти лікування, залежний виявляється в ізоляції від минулого життя, заборона на вживання може супроводжуватися абстиненцією. Очищення організму — справжній порятунок, допомагає вийти з ломки, врятувати при передозуванні. Курс детоксу спільно з комплексом медикаментозної терапії позбавляє від фізичної тяги до заборонених речовин, покращуючи стан хворого.
 3. Реабілітація. Основний обсяг роботи займає терапія психологічної залежності. Психологи, психотерапевти допомагають зруйнувати згубну модель поведінки й сформувати нову, де не буде місця наркотикам. Виконуючи програму «12 кроків», залежний заново проходить дорослішання особистості, привласнюючи собі відповідальність за минуле. Під час проходження кроків програми відбувається зміна життєвої орієнтації.
 4. Ресоціалізація. Після центру реабілітації колишній залежний повернеться до звичайного життя. Успішна адаптація в суспільстві, формування нового кола спілкування допоможуть уникнути рецидиву. Це одне із завдань завершального етапу, коли підтримка центру особливо важлива. Колишній залежний стає учасником:
 • груп підтримки (Анонімні Наркомани);
 • бере участь в культурних, спортивних заходах;
 • програм з працевлаштування, навчання.

Це можливість знайти нових друзів, які розуміють, що таке реабілітація, можуть поділитися досвідом з тими людьми, хто тільки на початку шляху.

Вартість лікування в Чернівцях

Середній діапазон цін реабілітації дозволить всім нужденним звернутися за допомогою. Індивідуалізація програми прямо впливає на її вартість. У кожного свій винятковий випадок, сума лікування залежить від декількох факторів, наприклад, як:

 • стать, вік;
 • добровільне бажання;
 • вид, тривалість хвороби;
 • стан здоров’я.

Визначити обсяг роботи, індивідуальну вартість лікування можливо тільки на безкоштовній особистій (телефонній) консультації. Наші фахівці нададуть відповіді на всі питання, що цікавлять, ознайомлять з усіма тонкощами процесу реабілітації.

Реабілітація — єдиний вихід!

На сьогоднішній день не існує універсальної таблетки від наркоманії. Цю хворобу не перемогти поодинці. Не довіряйте словам залежної людини, що вона кине, коли захоче. Якщо ви зіткнулися з такою бідою, терміново звертайтеся за допомогою. Один дзвінок здатний змінити майбутнє!

допоможіть близькій людині
почати нове життя