Лікування наркоманії Херсон - МАА

Лікування наркоманії в Херсоні

Що являє собою лікування наркоманії в Херсоні? Відділення психосоціальної допомоги залежним Міжнародної Антинаркотичної Асоціації надають повний спектр послуг для позбавлення від залежності:

 1. Своєчасний медичний догляд.
 2. Якісна терапія.
 3. Підтримка в самореалізації.
 4. Психологічна допомога родині залежного.

Як це відбувається, ми детально розберемо в цій статті.

 

Медичний догляд

Перш ніж людина стане на шлях одужання, вона повинна бути готовою до одного з наслідків вживання, а саме абстинентного синдрому. В чому його небезпека?

 • Зниження мотивації до лікування.
 • Порушення сну, внаслідок чого виникають психози.
 • Погіршення стану здоров’я: озноб, ломота, судоми, діарея, проблеми з травленням та інше.

Звичайно, з часом абстиненція припиняється, але не кожен готовий чекати для цього два, а іноді навіть три-чотири тижні, тому значна частина наркозалежних повертається до наркотиків, щоб полегшити свої нестерпні страждання.

З цієї причини для нас дуже важливо співпрацювати з лікарями, щоб залежний зміг легше пережити «ломку», отримавши своєчасний медичний догляд. Це стане початком реабілітації від вживання смертельно небезпечних речовин.

Терапія залежності, або реабілітація

Звичайно, просто позбутися абстинентного синдрому недостатньо. Отримавши «тверезість», людина не розуміє, що з нею робити. Та й взагалі, швидше за все приходить до висновку, що так жити вже точно гірше: немає ні емоцій, ні фарб, ні гострих відчуттів.

Чому так відбувається? Наркотики забирають у залежного інтерес до життя. Без них йому все здається безглуздим.

Щоб «повернути» людину назад до тями, необхідний цілий комплекс терапевтичних заходів:

 • Програма «12 Кроків», що визнана в усьому світі як найефективніша в корекції залежності. Заснована на прийнятті власної хвороби і безсилля перед нею, вона дає людині можливість отримати допомогу й почати шлях у сторону нового майбутнього.
 • Групова психотерапія, яка найбільш підходить для боротьби з наркоманією, оскільки з її допомогою людина вчиться чути конструктивну критику, взаємодіяти з іншими, усвідомлювати, що вона сам творець того, що з нею відбувається на даний час.
 • Отримання здорових звичок. Сюди можна віднести спорт, повноцінний сон, збалансоване харчування, режим дня. По-перше, це поліпшить здоров’я людини. По-друге, навчить самодисципліні й розумінню того, що за своїм самопочуттям важливо стежити, адже від цього залежить і емоційний стан.
 • Профілактика повторного вживання речовин, або зриву. Така практика передбачає вміння справлятися з тягою, а саме — з неконтрольованим бажанням повернутися до наркотиків.
 • Ресоціалізація. Простими словами — підтримка в самореалізації, тверезий спосіб життя, відновлення себе як особистості. Залежного вчать правильно вибирати оточення, допомагають влаштуватися на роботу, налагодити стосунки з близькими, справлятися з зовнішніми стресовими ситуаціями, що спонукають повернутись до наркотиків.

Це не є роботою одного дня, але найчастіше результат того вартий. Людина ніби повністю оновлюється. У неї з’являються цілі, бажання, мрії, почуття, емоції. Справжні, а не затуманені примарним кайфом!

Психологічна допомога сім’ї залежного

Залежність — хвороба, яка має дві сторони. Вона не з’являється з нізвідки. Одним з факторів її формування є сімейні співзалежні відносини. Давайте розберемося, що це означає.

Отже, ще до того, як залежний вдався до наркотиків, в його відносинах з близькими могло спостерігатися наступне:

 • Занадто авторитарні батьки, які контролюють кожен крок і вирішують, як жити і що робити дитині.
 • Потурання своєму чаду, виконання всіх його прохань і реакція на кожен каприз.
 • Жалість до дітей. У таких сім’ях вони нічого не роблять по будинку і не можуть навіть хвилини обійтися без мами чи тата. Навіть у дорослому житті їм складно жити самостійно.

Все це — токсичне співзалежне середовище, яке не дає людині дорослішати й провокує появу наркоманії. Надалі такі відносини продовжуються, а залежність ще більше посилюється, що також заважає процесу одужання.

Тому Міжнародна Антинаркотична Асоціація займається співзалежними відносинами й надає допомогу рідним і близьким залежних у вигляді семінарів, навчальних програм, терапевтичних груп, а також індивідуальних консультацій, якщо це буде потрібно.

З таким ставленням ймовірність багаторічної щасливої ремісії збільшується вдвічі. У підсумку ми отримуємо позитивні зміни в самопочутті хворого та його близьких. Як результат — гармонійні відносини, продовження якісного одужання та тверезе життя.

допоможіть близькій людині
почати нове життя