Лікування наркоманії Харків - МАА

Лікування наркоманії в Харкові

Лікування наркоманії в Харкові в силу, на жаль, величезного переліку наркотичних речовин стає особливо актуальним для багатьох сімей. Тоді, коли здається, що начебто нічого вже не допоможе й ситуація вийшла з-під контролю, стоїть питання: а які ж дії застосувати?

Відповідь на нього ви отримаєте в даній статті, адже ми, Міжнародна Антинаркотична Асоціація, вже понад чотирнадцять років займаємося корекцією залежності з результативністю у вигляді сотень здорових, тверезих і щасливих людей, котрі позбавилися недуги.

Центр допомоги залежним — остання надія?

Найважливіше в роботі з залежністю — це повернути людину до реальності й, по суті, навчити любити цю реальність, адже за весь час вживання вона від неї постійно бігла, не розуміючи всієї краси свободи від наркотичних речовин.

Ми реалізовуємо це в наших центрах допомоги залежним завдяки спеціалізованій авторській програмі одужання з використанням:

 1. Елементів всесвітньо відомої програми «12 Кроків», націленої на усвідомлення власної хвороби та готовність до рішучих дій по позбавленню від неї.
 2. Когнітивно-поведінкової терапії, спрямованої на зміну вже сформованої залежної поведінки й мислення, тобто роботи не з причинами хвороби, а її наслідками.
 3. Самоаналізу в терапевтичному середовищі, що допомагає розглянути себе та своє життя збоку, зробивши при цьому правильні висновки, вдаючись до думки різних людей, а не тільки до своєї власної.
 4. Різноманітних підходів у терапії, що допомагає розкриттю найбільш актуальних питань власної особистості: наявність травм, розбір почуттів, відстеження точок кипіння, які можуть призвести до зриву, відкриття нових талантів…
 5. Спортивних заходів як способів розвитку самодисципліни та цілеспрямованості.
 6. Цікавих методів дозвілля для того, щоб показати людям фарби життя без наркотиків…

Крім цього, важливими моментами є дружня атмосфера й шанобливе ставлення з боку персоналу центру, що вкрай необхідно для залежних, які в минулому отримували лише презирство й нерозуміння.

Таким чином, реабілітаційний центр для наркозалежного — це практично остання надія повернути все, що людина втратила за час наркотизації:

 1. Психологічне й фізичне здоров’я.
 2. Довіру з боку свого оточення.
 3. Можливість розвиватись.
 4. Усвідомлення, що кожен відповідальний за своє життя й ніхто не винен у тому, що він, по суті, захворів на залежність.

Медичний супровід — наскільки це важливо?

Коли людина, що вживає наркотики, наважується на одужання, їй належить складне випробування у вигляді ломки:

 1. Пекельний біль у суглобах.
 2. Труднощі зі сном.
 3. Нетравлення шлунка.
 4. Відсутність або надмірність апетиту.
 5. Підвищена температура.
 6. Озноб.
 7. Галюцинації та марення…

Цього стану боїться кожен наркозалежний і бажає якнайшвидше від нього позбутися. Найчастіше — за допомогою наркотику. Тому, щоб не повторювати кожного разу один і той же сценарій (рішення одужувати, потім зрив — і так по колу), важливо на початку проконсультуватися в лікаря-нарколога.

Ми, як організація, що займається допомогою залежним, маємо зв’язок з медичними установами та надаємо можливість звернення до них для отримання необхідного супроводу, а також виконання детоксикації — тієї процедури, яка допоможе впоратися з таким страшним абстинентним синдромом (ломкою).

Наркоманія — сімейна хвороба?

Наркоманія — це сімейна хвороба? Ви можете погоджуватися з цим, а можете й ні… Але є факти, які свідчать: в оточенні зі здоровими відносинами діти, чоловіки, внуки, дружини й так далі не стають наркозалежними. Але це зовсім не означає, що в усьому винна родина!

Річ у тім, що близькі залежного настільки себе виснажують думками про його проблему, що найчастіше повністю забувають про себе й стають керованими станом, настроєм, витівками, спалахами гніву, неналежною поведінкою свого рідного, а саме — співзалежними.

Дуже часто у них помітна деструктивна поведінка, яка нібито йде «на благо» залежному. Наприклад, купівля наркотиків, щоб він не мучився, або повне його утримання… Так, у нашій практиці ми не раз помічали випадки, коли дорослий споживач речовин по суті «сидить на шиї» у своїх літніх батьків…

Ясна річ, це приносить шкоду всім:

 1. Залежний не може по-справжньому «вирости», стати відповідальним, прийняти рішення позбутися наркоманії, адже йому і без того зручно так жити.
 2. Співзалежний постійно хворіє через масу безрезультатно витраченої енергії та нервів.

Завершуються такі «історії» досить трагічно, аж до смертельних випадків як наркозалежного, так і його рідних.

Тому, щоб таких сумних фіналів було менше, ми, Міжнародна Антинаркотична Асоціація, займаємося питанням співзалежності та періодично проводимо групи, семінари, а також особисту роботу з кожною людиною, якщо є на це потреба.

Таким чином, важливо пам’ятати: так, лікування наркоманії — це складно, але при взаємних стараннях наркозалежного та його сім’ї — цілком можливо!

допоможіть близькій людині
почати нове життя