Вплив наркотиків на плід - МАА

Вплив наркотиків на плід

Наркотична залежність змінює справжнє життя людини, позбавляючи можливості повноцінного майбутнього. Одна з великих радощів життя – це здорова повноцінна сім’я. Вживання наркотиків, незалежно від походження, дозування, знищує шанси на щасливе материнство і батьківство.

Беззастережний вплив наркотиків на ембріональний розвиток не міф. Нерозумно вірити, що дитина захищена плацентою від влучень шкідливих речовин. Серед вагітних існує думка, що кидати шкідливі звички стрес для організму, який негативно вплине на зародок. Таке виправдання закриває очі на реальну загрозу життю, здоров’ю плода. Чи тільки жінка відповідальна? Говорячи про виношування дитини, ми втрачаємо роль чоловіка. У цій статті ми розглянемо, як наркотичні речовини впливають на чоловіче і жіноче здоров’я, як залежність впливає на внутрішньоутробний розвиток.

Перше, що слід зробити майбутнім батькам, які страждають на наркоманію, це звернутися за спеціалізованою допомогою, навіть якщо в парі вживає тільки одна людина. Планована або раптово виявлена вагітність вимагає підвищеної уваги. Комплексна реабілітація в Міжнародній Антинаркотичної Асоціації це можливість створити здорову, повноцінну сім’ю.

Особливості реакцій організму чоловіків і жінок

Колосальна різниця чоловіків і жінок неодноразово підтверджена. До явних зовнішніх ознак додається особливість метаболізму, швидкість формування залежності від наркотиків. Експериментально доведено, що у жінок залежність від заборонених речовин настає швидше, ніж у чоловіків, і має сильніший характер.

Загрозливими, для жіночого здоров’я, стають навіть самі мінімальні дози наркотиків. Сильна стать має більш виражений опір організму, але також схильна до тяжких наслідків залежності.

З чого починається вагітність?

Складний механізм репродуктивної системи починає совою роботу ще задовго, до планованої вагітності. Про це свідчить:

  1. Сформованість внутрішніх, зовнішніх статевих органів, в яких дозрівають яйцеклітини у жінок і сперматозоїди у чоловіків.
  2. Злагоджена робота гіпофіза, гіпоталамуса, які виступають регуляторами при виробленні статевих гормонів.

Психоактивні речовини рослинні, синтетичні, вносять корективи у функціонування організму. Деякі зміни вироблення одного гормону, порушують ланцюг дій репродуктивної системи. Дослідження залежних, які вживають героїн, показало, підвищення гормону пролактину в крові. Це веде до гормонального збою, у жінок відзначається:

  • порушення, відсутність менструального циклу, надалі безпліддя;
  • виділення з грудей, хворобливість, набухання залоз;
  • зниження лібідо;
  • набір ваги.

На чоловіків пролактин чинить не менше негативний вплив:

  • зниження сексуальної функції;
  • погіршення якості сперми, зниження кількості активних сперматозоїдів, надалі безпліддя;
  • порушення обміну речовин.

Настання вагітності, подальші дії

Заповітна мрія більшості дівчат – народження дитини. Це головна подія, до якої деякі готуються не один місяць. Здача аналізів, відвідування лікарів, здоровий спосіб життя і батьківські курси. Так виглядає ідеальна картинка. Але ми живемо в реальному світі, де ситуація має тисячі варіантів розвитку. Що відбувається з жінками, дівчатами, які знаходяться в залежності, будучи вагітними?

Негативний вплив наркотиків на вагітність доведено неодноразово. Це загальновідома інформація сьогодні у вільному доступі. Вагітність змінює переваги, смаки жінки. Відомі випадки, коли наркозалежна жінка, дізнавшись про своє становище, могла відмовитися від наркотику на період виношування. Продовживши тверезість для безпечного годування грудьми. У деяких вагітних з’являється непереносимість до вживаним речовин. У такий період реабілітація наркотичної залежності проходить легше, ефективніше.

залежність

Кожен окремий випадок унікальний, не завжди ситуація змінюється в кращу сторону. Відмова від прийому залишається непосильною багатьом залежним жінкам. Нестійкий психічний, соціальний стан заважає позбутися хвороби. Своєчасно надана допомога нарколога, психолога здатна позбавити майбутню маму від симптомів залежної поведінки.

Фактори що впливають на зачаття

Безпліддя – це медичний діагноз, про нього говорять якщо сексуально активна пара протягом року не змогла зачати дитину. Така проблема може виникнути у будь-якої пари, в якихось випадках це лікується, вимагає дотримання певних рекомендацій. Одним, з визначальних чинників виникнення проблем із зачаттям, є вживання ПАР, до яких також відносяться алкоголь, нікотин. Залежність зменшує шанси на зачаття, наближаючи людину до тимчасового або постійного безпліддя. Вплив певних речовин на репродукцію:

  • Марихуана. Хронічне куріння марихуани вносить зміни в діяльність яєчників. У жінок збивається менструація, зникає овуляція. А це означає, що шансів запліднити яйцеклітину немає. Тривале утримання, відмова від вживання здатна відновити фертильність жінки. Але така ситуація потребує медичного супроводу. У чоловіків простежується нездатність виробляти здорові сперматозоїди.
  • Кокаїн провокує еректильну дисфункцію. У жінок спостерігається зміни в тканинах яєчників, роботі маткових труб. Навіть якщо зачаття вдалося, загроза викидня не виключається.
  • Героїн робить менструальний цикл не регулярним, внаслідок цього жінка може не підозрювати про вагітність, а викидень на ранніх термінах прийняти за чергову менструацію. Опіати також впливають на чоловіків, в еякуляті залежного відсоток активних сперматозоїдів нещадно малий.

Не тільки жінки можуть страждати безпліддям. Хронічна наркоманія завдає шкоду репродуктивному здоров’ю чоловіків. Зміни в тканинах органів, порушення припливу крові до статевих органів, низька якість сперми – ці зміни не завжди можна вилікувати.

Вагітність – перші тижні

Запліднення яйцеклітини не викликає ніяких явних симптомів. Жінка може зрозуміти, що вона носить дитину, коли менструація не настає. Але в разі залежної жінки, нерегулярний цикл норма, виявлення вагітності відбувається на другий-третій місяць. Перший триместр найважливіший для зародка, в цей час формується нервова система. Створюються зачатки органів, тканин, визначається зовнішній вигляд, навіть закладаються зуби.
вагітність та наркотики
Вживання наркотиків в такий важливий термін виявляється згубним для дитини. Якщо вагітність вдалося зберегти, це не означає, що небезпека позаду. Токсичні речовини можуть втручатися в порядок формування ембріона, порушувати терміни розвитку плода. Простіше кажучи, якщо перший тиждень вагітності відповідає за формування нервової системи, то наркотичні речовини, що надійшли в кров порушують цю роботу, деформуючи нервову систему дитини. Подальше вживання ПАР приводить до наступних хвороб дитини:

  • розщеплення неба, губи;
  • порок серця;
  • аномалії розвитку систем органів (дихальної, сечостатевої, нервової);
  • зменшення маси, розмірів плода;
  • порушення зорової функції;
  • зменшення окружності голови.

Сюди можна віднести ускладнення родової діяльності, викликані наркотичними речовинами, які несуть загрозу життю дитини, матері.

Робота плаценти під впливом заборонених речовин

плацента і наркотики

Дихання, харчування, захист – це завдання плаценти. Орган з’єднує маму і дитину. Через кров плацента вбирає всі корисні речовини, необхідні для розвитку плода, але вона не здатна на 100% виступати фільтром, відсіваючи токсини. Наркотичні речовини перетинають бар’єр, потрапляючи в плаценту вони унеможливлюють повноцінне харчування плода. Викликаючи дефіцит амінокислот, вітамін, мікроелементів. Потрапляючи в кров дитини:

  • кокаїн робить частішим серцебиття, викликає спазм судин у ембріона, відкладаючись в тканинах;
  • галюциногени, синтетичні наркотики провокують ранні пологи, ускладнюють роботу нервової системи зародка;
  • куріння марихуани призводить до плацентарної гіпоксії, дитина страждає від нестачі кисню, ушкодження мозку, ЦНС.

Токсини, що потрапляють в кров, ведуть до порушення внутрішньоутробного розвитку, припиняючи здоровий кровообіг дитини, відшарування плаценти. Викликана відшаруванням кровотеча небезпечна не тільки для дитини, загрожуючи життю матері. Опіати, психостимулятори впливають на варіант прикріплення плоду і розвиток плаценти. Так занадто низьке передлежання несе загрозу викидня весь термін вагітності. Дитина знаходиться під постійною загрозою смерті, завмирання плода, викидня.

Перебуваючи в утробі, дитина одночасно захищений і схильна до очевидної загрози. Якщо явних симптомів погіршення здоров’я не видно, це не означає, що їх немає. Кожна клітинка маленького організму страждає, через залежність самої близької людини.

Міжнародна Антинаркотична Асоціація – шлях майбутнє!

здорова родина

Вагітність, народження дитини один з найбільш очікуваних періодів в житті пари. Незалежно від віку, статусу, способу життя люди хочуть мати здорових дітей. МАА проводить лікування від залежності, відновлення соматичного здоров’я, емоційно-вольової сфери.

Головні переваги центру:

  • безпечні методи реабілітації допомагають майбутнім мама забути про наркотики;
  • психосоціальне відновлення, ресоціалізація, допомагає стати активним членом суспільства, будувати сім’ю;
  • супровід після реабілітації направлений підтримувати тверезість, вирішити психологічні, соціальні питання, пов’язані з материнством;

Не упускайте шанс змін, відповідний момент вже настав. Дзвінок на гарячу лінію центру абсолютно безкоштовний, повністю анонімний. Ви – майбутнє ваших дітей. МАА допоможе зробити це майбутнє тверезим!

Коментарий

Add your comment

допоможіть близькій людині
почати нове життя