Тест на вживання наркотиків - аналіз вмісту наркотичних речовин

Тест на наркотики

тест на наркотикиПоведінка людини — це результат, на який впливають: характер, спосіб життя, темперамент, цілі. У разі наркотичної залежності зміни в поведінці, життєвих орієнтирах відбуваються настільки швидко, що близькі люди не можуть цього зрозуміти. Якщо у членів сім’ї з’явилися питання про причину дивної поведінки, припинення спілкування, то краще знайти на них відповіді. Визнати, що всьому виною наркотики — важкий крок, іноді нам потрібні більш вагомі докази, ніж просто спостереження.

Тест на наркотичні речовини — єдиний надійний спосіб позбавити себе сумнівів. Це діагностичне дослідження, яке проводиться з максимальною безпекою залежного. Провести тест на наркотики можливо в Міжнародній Антинаркотичній Асоціації, консультація фахівця допоможе визначити найбільш прийнятний спосіб, який не викликатиме дискомфорту та займе менше часу.

Виявити речовини в організмі неможливо за допомогою народних методів. Простий «бабусин рецепт», який ви знайшли на просторах інтернату або дізнались від сусідки, у кращому разі не спрацює, а в найгіршому стане смертельно небезпечним. Зі 100% точністю в лабораторії визначаються результати аналізу, причому умови центру забезпечують повну анонімність. Тест на наркотики проводять у кількох випадках:

 • підтвердження наявності наркотичної залежності (визначити вид);
 • на запит судової експертизи (з питань правопорушень);
 • результати тесту враховує суд у питаннях опіки над неповнолітньою дитиною;
 • регулярний аналіз після лікування залежності допоможе виявити рецидив;
 • працевлаштування.

Можливі варіанти тестування

Вміст речовин в організмі можна визначити за допомогою простого тесту крові чи сечі. МАА проводить забір аналізу в центрі, але для зручності людей у випадках, коли людина не погоджується проїхати в центр або з інших причин, існує альтернатива. Варіанти проведення тесту:

 • проведення тестування у центрі. Для цього необхідно здати кров та/або сечу. Термін визначення результату — 2 – 4 дні. Аналіз виявить наявність у крові певної речовини, навіть якщо після останнього вживання дози пройшло кілька діб.
 • аналіз вдома. Проводиться аналіз сечі, спеціаліст використовує експрес-тести, які визначають конкретні види наркотиків, або відвозить матеріал до лабораторії. Такий метод — швидше виняток із правил, більш надійну інформацію можна отримати в лабораторних умовах центру.

Процедура забору матеріалу тестування:

 1. Матеріал для аналізу вилучається безпосередньо перед проведенням тестування (в умовах центру або з виїздом фахівця додому).
 2. Сеча для аналізу збирається у спеціальну чисту ємність у кількості 50 — 80 мл.
 3. Забір крові проводить лаборант одноразовими стерильними засобами.

лабораторні дослідженняВ обох випадках результат буде максимально точним, місце проведення не впливає на швидкість визначення результату. Перевага проведення аналізу в клініці — неможливість підтасувати результат. Хворий не зможе підмінити матеріал аналізу чи якось вплинути на проведення процедури. Також лабораторний тест виявить не лише сам факт наркоманії. Визначення концентрації токсичних речовин в організмі вкаже на тривалість, інтенсивність залежності.

Види наркотиків, які виявляє тест

Встановлення конкретного виду речовини в організмі багато в чому полегшує подальше лікування наркозалежного. Це відправна точка для складання плану терапії. Аналіз виявить такі види заборонених речовин:

 • марихуана;
 • героїн;
 • амфетамін;
 • метадон;
 • барбітурат;
 • кокаїн;
 • сіль;
 • транквілізатори.

У світі існує безліч наркотиків, але це основний перелік речовин, поширених у країні.

Терміни тестування на наркотики, отримання результату

Коли питання про залежність стоїть гостро, час відіграє важливу роль. Особливість проведення багато в чому залежить від речовини, що вживається. Так, швидкість виведення прямо впливає на те, коли слід проводити тест. Час виявлення наркотику в організмі людини:

 • тест сечі: 2 – 4 дні (між взяттям аналізу та останнім вживанням має пройти мінімум 6-8 годин);
 • тест крові: 2 дні.

Дія дози — глибокий процес, поведінка — прояв лише зовнішніх симптомів. Насправді, коли ейфорія, інші симптоми вживання зникають, наркотик залишається в організмі. Речовина починає «перетравлюватися», щойно потрапляє у кров. У результаті можна виявити не сам наркотик, а продукти його розпаду, які не властиві будь-яким іншим речовинам. Печінка, нирки (органи фільтрації) зберігають сліди наркотику від кількох днів до півроку. Так само в крові виробляється ряд антитіл, які свідчать про множинне вживання.

Види наркотику, термін виведення з організму

  У крові (годин) В сечі (годин)
Марихуана 2 тижні 5-8
Героїн 12 14
Амфетамін 12 9
Метадон 48 24
Барбітурат 48 2
Кокаїн 48 4
Наркотична сіль 96 7

Час очищення організму залежить від факторів:

 • вид наркотику (канабіс — легкий наркотик, що зберігається в організмі найдовше навіть після застосування мінімальних доз);
 • походження речовини, її склад. Кустарне виробництво нерідко додає небезпечні домішки, які довше залишаються в тканинах органів;
 • тривалість вживання, дозування. За хронічної залежності організм втрачає здатність до самоочищення, накопичуючи колосальні обсяги токсинів;
 • стан здоров’я, спосіб життя;
 • детоксикація організму прискорює процес очищення. Процедура проводиться в умовах центру, в окремих випадках — вдома.

Підозра в залежності — серйозне звинувачення. Якщо ви підозрюєте свого близького у вживанні наркотиків або ви не раз помічали симптоми залежності, зверніться за допомогою. При перших підозрах аналіз виявить або спростує проблему. Точний результат допоможе вам рухатися далі. Якщо виявити наркоманію на ранніх термінах, ефективність реабілітації збільшується. Один крок допоможе врятувати подальшу долю людини, цілої родини.

Якщо залежність підтвердилася — шляхи вирішення

шлях вирішення залежностіЗвичайно, результати аналізу можуть шокувати. Але пам’ятайте, що в сучасному світі вихід є з будь-якої ситуації. Якщо ваші побоювання підтвердилися, не поспішайте опускати руки. Розмови, прохання, благання не змусять залежного кинути. Можливо, вони тільки відвернуть людину, і тоді контакт буде втрачено. Наркоманія разом із тілом захоплює душу, розум людини. Жодної логіки, об’єктивної думки там немає. У залежного лише одна мета в житті — вжити дозу. Всі, хто заважає, автоматично стають ворогами. Тоді близьким залишається ухвалити важливе, часом важке рішення — звернутися за професійною допомогою.

Рішучість близьких, налаштованість на позитивний результат — найкраща підтримка хворого. При перших підозрах зверніться до МАА з метою:

 • отримання консультації;
 • проведення тесту на наркотики;
 • підтримки у визначенні подальших дій;
 • для проведення реабілітації наркозалежного.

Сумніви не дають нам жити спокійно, довіртеся фахівцям МАА. Підтримка центру поверне вам цілу родину, надію, тверезе майбутнє.

Коментарий

Add your comment

допоможіть близькій людині
почати нове життя