Реабілітаційний центр наркозалежних у Черкасах - МАА

Реабілітаційний центр наркозалежних у Черкасах

Проблема лікування залежних від алкоголю, наркотиків або азартних ігор не втрачає актуальності. В спиртному, заборонених речовинах люди знаходять розраду, топлять душевний біль, переживання, стреси. Намагаючись вирішити проблему найлегшим способом, людина наближає свій кінець. Це хвороба, яка не чекає, не проходить сама собою. Єдиний вихід — звернення за професійною допомогою. Кожного дня реабілітаційний центр у Черкасах своєю роботою рятує сотні доль. Це вибір на користь завтрашнього дня, здорового майбутнього. 

Умови Черкаської філії Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Лікування залежності — нелегкий процес, він вимагає максимального включення пацієнта. Знаходження в умовах стаціонару — перші труднощі, з якими стикається залежний. Зміна обстановки, виключення алкоголю, наркотиків, токсичного кола спілкування є необхідними для реабілітації. Для того, щоб знизити рівень тривоги, допомогти розслабитися й зосередитися на процесі одужання, у центрі створені комфортні умови проживання:

  • великий будинок, включаючи прибудинкову територію;
  • затишні кімнати, організація особистого простору;
  • зали для групових, індивідуальних занять;
  • обладнані маніпуляційні, процедурні кабінети;
  • комплексне харчування;
  • спортзал.

Перевага центру — орієнтація на потреби пацієнта. Кожен співробітник працює на кінцевий результат, дотримуючись принципів: 

  • індивідуалізації, послідовності процесу лікування;
  • анонімності;
  • комплексної взаємодії між фахівцями, сім’єю і залежним.

Добровільно погодитися на реабілітацію — серйозний вчинок. Умови центру, програма лікування, дії співробітників побудовані таким чином, щоб залежний не пошкодував про своє рішення, а, навпаки, з кожним днем ​​розумів його важливість.

Лікування в Міжнародній Антинаркотичній Асоціації

Залежність у будь-яких своїх проявах впливає на три компоненти здоров’я людини:

  • фізичний;
  • психологічний;
  • соціальний.

Програма реабілітації спрямована не тільки на те, щоб побороти прояви залежної поведінки, а й на відновлення фізичного та психічного здоров’я за рахунок проходження обов’язкових етапів програми:

  1. Діагностика.
  2. Детоксикація.
  3. Реабілітація.
  4. Ресоціалізація.
  1. Етап діагностики. Включає збір даних про стан соматичного здоров’я пацієнта, стадії залежності, оцінку наслідків для організму, збір необхідних аналізів, дослідження функціонування окремих органів. Кожен пацієнт, потрапляючи на реабілітацію, має свою особисту історію. Це важливі дані для психолога, які допоможуть визначити причини формування залежної поведінки. Неможливо створити програму за шаблоном для всіх, кожен випадок хвороби унікальний і вимагає різного рівня втручання.
  2. Етап детоксикації. Припиняючи вживати, залежний стикається з негативними проявами абстиненції, переживає хворобливі симптоми ломки. Організм отруєний накопиченими токсинами, обмінні процеси порушені. Етап детоксу спрямований на те, щоб:
  • очистити організм;
  • позбавити від фізичної тяги до вживання;
  • вивести зі стану абстиненції, алкогольного делірію;
  • відновити функціонування організму.

Під керівництвом нарколога застосовується медикаментозна терапія, яка допомагає відмовитися від заборонених речовин, покращує загальний стан хворого.

  1. Реабілітація. Робота з психологічною залежністю — найважливіший етап, який допоможе опрацювати особистість. Перші успіхи в лікуванні, звільнення від фізичної тяги до вживання дають можливість відчути сили боротися далі. Разом із залежним працюють:
  • Психологи, психотерапевти. Проводять особисту, групову психотерапію, борються з проявами співзалежних відносин у родині, страхами, психологічними травмами. Допомагають змінити ставлення до життя, сформувати нові цінності й цілі.
  • Реабілітологи, тренери. Залучення до культури ЗСЖ, проведення змагань, спортивних свят.
  • Волонтери. До їхнього числа входять відомі актори, громадські діячі, музичні групи, співаки, священнослужителі. Можливість обміну досвідом, почути, як інша людина проходила крізь життєві труднощі, багато в чому надихає. Такі заходи допомагають зрозуміти, що ти не один. 

Головний метод реабілітації — проходження програми «12 кроків», ефективність якої доводиться щодня протягом століття. Програма допомагає знайти в собі сили визнати втрату контролю над власним життям, повернути відповідальність і почати діяти. Кожен крок програми позитивно змінює людину зсередини, що допомагає налагодити відносини з сім’єю, близькими.

  1. Етап ресоціалізації. Завершальний етап, який реально показує, наскільки успішно пройшло лікування. Колишній залежний повертається до життя поза стінами центру. На жаль, ми не можемо змінити оточення, але завдяки реабілітації людина може здійснювати вибір на користь тверезості. Для підтримки, профілактики зривів фахівці центру організовують супровід:
  • групи підтримки (АА, АН);
  • індивідуальна психотерапія;
  • допомога в працевлаштуванні, вступі на навчання.

Адаптація до життя після центру реабілітації може супроводжуватися стресом. Співробітники центру виконають усе можливе, щоб зробити цей процес безпечним і благополучним.

Повернути здорове життя — завдання МАА! 

Звернутися за допомогою в реабілітаційний центр може не тільки залежний, а й люди, яким не байдужа його доля. Хвороба виснажує кожного, члени сім’ї мають право на психологічну допомогу. Один дзвінок здатний запустити механізм одужання. Не втрачайте час, почніть тверезе життя вже сьогодні!

допоможіть близькій людині
почати нове життя