Проблема наркоманії не стоїть на місці, давно покинувши рамки антисоціальних верств суспільства. Сьогодні з нею стикаються освічені, забезпечені, сімейні люди. Тепер вік першого вживання помолодшав. Удосконалені способи збуту, винаходження нових заборонених речовин — все це працює проти людства. Під синтетичними, рослинними наркотиками маскується складна залежність. Якщо хворобі не вдалося запобігти, реабілітаційний центр у Святогірську готовий надати необхідну допомогу в боротьбі з залежністю.
Умови проживання у Святогорському центрі реабілітації
Самолікування в домашніх умовах не дасть стійкого результату. Залежний залишається в тому ж середовищі проживання, де присутня доступність речовин, вплив компанії, деструктивні стосунки з близькими. Перебування в стаціонарі стає необхідністю, без якої лікування не буде ефективним. Філія Міжнародної Антинаркотичної Асоціації у Святогірську з усією відповідальністю підходить до питання розміщення клієнтів. Умови центру підходять для комфортного проживання, що підвищує ефект реабілітації:
- зручне розташування центру. Місто з чудовою інфраструктурою, дістатися в центр можна на особистому, громадському транспорті. Святогірськ, місто на березі річки Сіверський Донець, має унікальну природу;
- окремі кімнати з домашньою обстановкою (душові, пральні машини, кухня);
- обладнані кабінети фахівців;
- зали для індивідуальних, групових занять, спортзал (оснащені інвентарем);
- цілодобовий супровід.
Співробітники центру гарантують виконання принципів реабілітації:
- анонімність — лікування, особисті дані — конфіденційна інформація;
- комплексність — використання багаторівневої програми лікування, що включає в роботу сім’ю;
- професійність — процес лікування щодня контролюється групою фахівців.
Лікування залежної поведінки у Святогірську
Наркоманія — не єдина проблема в нашій країні. Алкоголізм, лудоманія паралельно присутні в житті людей. Наявність навіть однієї залежності смертельно небезпечна для людини. Адиктивна поведінка складається з трьох частин, які формуються послідовно:
- психологічна — виникнення бажання вживати, заперечення хвороби;
- фізична — наркотик вносить зміни у функціонування організму, виникає потреба вживати;
- хронічна — деградація особистості; падіння соціальних, моральних норм, цінностей; важкі захворювання; проблеми з законом.
Програма лікування в реабілітаційному центрі МАА складається з чотирьох обов’язкових етапів, які відповідають стадіям формування залежності:
- Діагностика. Кожен випадок залежності неповторний, забезпечити індивідуалізований підхід до клієнта допомагає діагностування. Фахівці формують оцінку фізичного, психічного стану клієнта. Отримані дані визначають необхідний обсяг допомоги.
- Детоксикація (фізична залежність). За час перебування в залежності організм накопичує токсичні речовини, які отруюють людину зсередини. Перебуваючи в центрі, хворий припиняє вживання, що викликає абстинентний синдром (ломку). Детокс спрямований на те, щоб:
- очистити організм від наслідків хвороби;
- нормалізувати обмінні процеси, стан здоров’я;
- зняти симптоми абстиненції (передозування);
- купірувати фізичну тягу до вживання;
- налагодити сон, роботу центральної нервової системи.
3. Реабілітація (психологічна залежність). Поліпшення стану позитивно впливає на подальше лікування. Проте усунути тільки фізичну потребу недостатньо, хвороба глибоко сидить у психіці людини. Робота психологів допомагає:
- позбутися старих звичок, уявлень, вірувань;
- опрацювати причини виникнення залежності;
- вийти зі співзалежних відносин (робота з сім’єю);
- виробити безпечну стратегію поведінки;
- визначити цілі, цінності;
- вирости морально, духовно.
Програма «12 кроків» поєднує в собі всі цілі реабілітації. Всесвітньо відомий метод допомагає опрацювати особистість, повернути усвідомленість. Пункти програми — кроки, які є орієнтирами майбутнього тверезого життя. Подолання кожного нового кроку стає перемогою, такий досвід повертає віру в себе. Етап реабілітації включає різні види діяльності, клієнти відвідують:
- заняття з психологом, реабілітологом, психотерапевтом;
- лекції, майстер-класи;
- культурні, спортивні заходи, залучення до ЗСЖ.
4. Ресоціалізація. Головне завдання — повернути людину до самостійного тверезого життя. Нові звички, погляди на життя, бажання допомагають зберегти результати реабілітації вдома. Залежний працює над підвищенням рівня адаптації, стресостійкості, реалізує себе в новому житті. Центр надає підтримку навіть після стаціонарного лікування:
- відвідування груп підтримки (АН, АА). Історії людей дають можливість подивитися на свою ситуацію ззовні, отримати максимальну підтримку від тих, кому не все одно;
- робота з наставником — колишнім залежним, який пройшов необхідну підготовку;
- допомога в працевлаштуванні;
- участь у житті центру (змагання, концерти, спортивно-терапевтичний табір);
- спілкування з представниками духовенства, видатними особистостями нашої країни.
Допомога потрібна кожному
Наркоманія, алкоголізм руйнують життя, зачіпаючи кожного члена сім’ї. Залежний не в змозі оцінити загрозу, зрозуміти шкоду своїх дій. Увага близьких визначає подальшу долю людини. Не замикайтеся в собі, звернутися за допомогою до МАА може будь-хто, кому важливо врятувати людину. Один дзвінок за консультацією стає рішенням, здатним змінити життя.