Розвиток алкоголізму. Три етапи формування залежності - МАА

Розвиток алкоголізму. Три етапи формування залежності

Розвиток алкоголізму. Три етапи формування залежності

Алкоголізм — це хвороба, що розвивається в результаті вживання спиртного та потребує лікування. Сукупність факторів, які вказують на формування алкоголізму:

  • кількість випитого;
  • тривалість вживання;
  • стан фізичного, психічного здоров’я;
  • особливості організму;
  • соціальна ситуація (складні життєві обставини, коло спілкування, стресові ситуації);
  • рівень емоційного реагування (агресивність);
  • відповідність соціальним нормам поведінки.

Хворого хронічним алкоголізмом можна виділити з натовпу. Ці люди під впливом спиртних напоїв не контролюють поведінку, п’ють до втрати свідомості. Мають характерний зовнішній вигляд.

Етапи алкоголізму

На шляху від здоров’я до хвороби людина проходить три стадії алкоголізму. Причини, які штовхають людей пити за межею норми, різноманітні. Часто бажання «втопити горе в чарці», звичка «запивати проблеми» дають хворобі більше шансів закріпитися в тілі й душі людини.

Три етапи формування залежності

  1. Вживання алкоголю. Все починається з елементарного вживання з приводу, від радості, від горя. Свято в колі сім’ї, проблеми на роботі — все, що супроводжує алкоголь, може стати небезпекою. Про хворобу ще рано говорити, але алкоголь з’являється в житті частіше. Застілля супроводжуються великим об’ємом спиртного, зранку людина найчастіше шкодує про те, що трапилося.

Зупинитися на цій стадії найлегше, бажання випити диктується психікою, а не організмом. Якщо в житті або в свідомості людини нічого не змінюється, ситуація повторюється. Випадків випити стає більше, опору менше. Кожне наступне пияцтво стає менш контрольованим. Що й скільки людина випила, як потрапила додому, стирається з пам’яті.

Народна думка, якщо пити щодня, але потроху, приводить людину до першої стадії залежності. Відчуття потреби випити, свідоме вживання тільки підтверджують це.

  1. Реагування організму. Розвивається похмільний синдром, зранку після п’янки відчуваються гострі симптоми інтоксикації. Організм звикає до великих обсягів спиртного, пропадає блювотний рефлекс. Щоб стало легше, залежний вживає алкоголь, це призводить до чергової п’янки. Бажання випити бере гору над іншими потребами. У стані сп’яніння людина стає небезпечною, непередбачуваною.
  2. Хронічний алкоголізм. Виснаження організму провокує погіршення здоров’я. Залежний знаходиться в постійному хворобливому стані, алкоголь не покращує його. Галюцинації, маревні стани стають супутниками пияцтва. Головний мозок, нервова система не в змозі правильно функціонувати. Настає деградація особистості. З’являється букет хронічних захворювань, дефіцит вітамінів, викликаний відсутністю здорового харчування. Змінюється зовнішній вигляд алкозалежного: худорба, блідість, набряклість обличчя — характерні особливості хвороби. Хворий втрачає роботу, йде з сім’ї, змінює коло спілкування, деградує. Бажання випити понад усе, щоб втамувати спрагу, компанія, вид, ціна алкоголю не мають значення. Нерідко в хід йдуть просто спиртовмісні продукти, які ще більше отруюють організм.

Як уникнути хвороби?

Не секрет, що алкоголь несе велику загрозу. Дитина, зачата під впливом спиртного, приречена страждати патологіями розвитку, якщо взагалі народиться. Чоловіки й жінки труять свій організм. Отрута в спиртному повільно впливає на тіло без видимих ​​симптомів, руйнування організму досягає критичного стану. Виявити це вдається надто пізно.

Як уникнути алкоголізму?

Алкоголік не відчуває «ломки», схожої на наркотичну. Відсутність алкоголю може бути тривалою, але це не свідчить про одужання. Важливим є те, як людина жила протягом цього часу. Непереборне бажання випити, нав’язливі думки про алкоголь свідчать про психологічну залежність. Заради мінімальної можливості випити людина кине все.

Для того, щоб позбутися хвороби, мало однієї ізоляції. Прибравши весь алкоголь у будинку, вдається створити тільки видимість вирішення проблеми. Необхідне опрацювання внутрішнього світу людини, пошук проблем, які ведуть до прояву залежної поведінки, усвідомлення ціннісних пріоритетів.

Без допомоги залежний буде продовжувати знищувати себе, руйнувати життя своєї сім’ї. Міжнародна Антинаркотична Асоціація проводить лікування алкоголізму в містах України:

  • Чернігів;
  • Черкаси;
  • Хмельницький;
  • Чернівці;
  • Київ.

Перевірена програма лікування «12 кроків» спільно з роботою психотерапевтів, наркологів, реабілітологів дозволить залежному забути про алкоголь.

Проблема алкозалежного — не в самому спиртному, а у внутрішній необхідності змінювати свій стан, йти від життя в залежність. Тільки спільними зусиллями можливо об’єктивно переглянути життя. Тверезість не міф — скористайтеся допомогою МАА!

Коментарий

Add your comment

допоможіть близькій людині
почати нове життя