Психологічна допомога наркозалежним - МАА

Психологічна допомога наркозалежним

командная помощь

Наркоманія — складна хвороба, яка призводить до порушень психіки. На перший план виходить наявність фізичної залежності, ці симптоми більше помітні оточуючим і самому хворому. До моменту їхньої появи психологічна залежність остаточно сформувалася. Саме тому короткочасна тверезість, забезпечена зняттям гострого стану, закінчується новим зривом.

Лікування залежності — тривалий багатофакторний процес, де медикаментозна терапія — початок шляху одужання. Подальша психологічна допомога залежним спрямована на те, щоб відновити повноцінну особистість, повернути людину до здорового соціального життя.

Психологічна допомога в центрі реабілітації

Психолог, психотерапевт центру — це не тільки моральна підтримка на початку реабілітації. Мета психологічної допомоги:

  • підвищити мотивацію до лікування, бажанням бути тверезим;
  • супровід у проходженні програми «12 кроків», яка підвищує усвідомленість залежного;
  • опрацювати причини адиктивної поведінки, попередити розвиток нових залежностей;
  • відновити емоційно-вольову сферу, навчити заново відчувати емоції та почуття без допінгу;
  • налагодити спілкування з оточуючими, побороти співзалежні відносини.

Реабілітаційний процес будується на відомій програмі «12 кроків», методі психологічного опрацювання особистості. Паралельно відбувається щоденна групова і індивідуальна робота з психологом. Використання сучасних методів роботи підвищує інтерес залежного до процесу реабілітації. Програма включає такі методи:

  1. Гештальт-терапія. Напрямок в психотерапії, який дає можливість інтерпретувати несвідоме, зрозуміти справжні мотиви своїх вчинків і бажань, відновити цілісну особистість. Групові заняття вчать взаємодіяти в соціумі, знаходити внутрішні ресурси для задоволення своїх потреб. Це відмінний спосіб підвищити емоційний інтелект, залежний навчиться прислухатися до себе, правильно розпізнавати свої почуття, емоції. Ведучий групи, психотерапевт, вибудовує довірливі стосунки з учасниками, спираючись на їх минулий досвід, допомагаючи промовляти ті проблеми і переживання, яким не було місця в звичайному житті.
  2. веселі емоціїАрт-терапія. Психотерапевтичний метод відновлення психоемоційного стану за допомогою творчості, в будь-яких його проявах (музика, малюнок, фотографія, танець і т.д). На заняттях арт-терапії, залежний, вчиться самовиражатися, досліджує різні боки своїх почуттів, переживань. За допомогою символічного образу (наприклад, в малюнку) відбувається процес самопізнання, людина зображує палітру своїх переживань (злість, любов, образа, ненависть, страх, щастя). Це безпечний спосіб висловити те, що давно не давало спокою, звільнитися від накопичених переживань. Головний плюс методу в тому, що для ефективної роботи зовсім не важливі художні навички, вміння робити щось своїми руками.
  3. Тілесно-орієнтована терапія. Техніка роботи з тілом, що допомагає позбавити від м’язових затискачів. Існує теорія, що пригнічені бажання, емоції і почуття залишаються в тілі, блокуючи відчуття себе. Фізичні травми, особливості дихання, ходи, зовнішнього вигляду це все відображення внутрішніх переживань. За допомогою методу тілесного контакту, залежний, відновлює взаємодію зі своїм тілом. Працює над прийняттям себе, знаходить емоційних баланс, відновлює тілесний ресурс енергії.

фізична активність4. Когнітивно-поведінкова терапія. Метод допомагає повернути об’єктивність поглядів на життя. Сформувати нові цінності, переваги, позбутися шкідливих звичок. Самостійно приймати рішення, оцінювати ситуацію, діяти спираючись на свій вибір. Формування позитивного мислення сприяє постановці нових цілей, планів на майбутнє.

5. Сімейна психотерапія. Наркоманія втягує родину в співзалежні відносини. Члени сім’ї стають залежними, але не від наркотику або алкоголю, а від самого залежного. Це характерне явище відносин заважає повноцінному поверненню до тверезості. Метод сімейної терапії допомагає налагодити контакт між членами сім’ї, відновити довірчі відносини, позбавити від маніпуляцій. Часто близькі самі не помічають свої особливості, які провокують адиктивну поведінка близького. За допомогою психолога рідні дізнаються безпечні техніки поведінки з залежним близьким, відновлюють рольову структуру, вчаться жити по-новому.

«12 кроків» унікальний метод для самостійного подолання труднощів. За допомогою психологічної підтримки залежний знаходить сили на боротьбу. Досвід перемоги в програмі — це основа впевненої особистості в майбутньому.

Індивідуальна робота з залежними в МАА

консультація

Стаціонарне лікування в реабілітаційному центрі це не єдині вихід. Психологічна анонімна допомога існує для тих, хто з якихось причин не готовий пройти повний курс лікування. Послуги індивідуальної психотерапії так само спрямовані на опрацювання особистісної організації людини, включаючи:

  • підтримку, формування мотивації до терапії;
  • розвиток адекватної оцінки того, що відбувається;
  • зниження опору в роботі з травматичними ситуаціями, причинами через які почалася залежність;
  • позбавлення від проявів психологічної адикції.

Консультації проходять 1-2 рази на тиждень, виходячи з потреб клієнта. Як і в груповій роботі, психолог використовує варіативні методи, для глибокого занурення в проблему, з максимальним ефектом від процесу.

Звернутися в центр за допомогою можна по телефону. Фахівець допоможе визначити зручний час, дати проведення зустрічей з психологом. Вартість індивідуальної консультації – від 600 гривень. Тривалість терапевтичного процесу визначається індивідуально, на першій консультації.

Сьогодні — ідеальний час стати на шлях тверезості!

Зломлена людина, на самоті, наближається до кінця. Позбутися від наркоманії назавжди можна тільки заручившись надійною підтримкою. В сучасних умовах розібратися в собі, своєму житті стає легше. Команда фахівців центру, людський підхід до проблеми, використання різноманітних методів роботи рятує життя людей. Перший крок — визнати свою поразку. Якщо ця стаття про вас або вашого близького — не втрачайте час. МАА створює необхідні умови для нового життя!

Коментарий

Add your comment

допоможіть близькій людині
почати нове життя