Наркотична залежність. Причини розвитку адикції - МАА

Наркотична залежність. Причини розвитку адикції

Наркоманія — хвороба, для якої не важлива стать, вік, соціальний статус і розмір гаманця. Всіх цих людей чекає один кінець — наркотична залежність.

Для якісного лікування наркозалежних Міжнародна Антинаркотична Асоціація використовує індивідуалізований підхід, який полягає в дослідженні причин руйнівної поведінки. Вивчення цих факторів є основою програми реабілітації.

Фактори, що сприяють розвитку наркотичної залежності

Причини наркоманії

Те, що змушує вперше спробувати наркотик, відіграє важливу роль у подальшій реабілітації хворих. Не виправивши цю причину, людина знову буде повертатися до звичної поведінки. Вирішити цю проблему самостійно майже неможливо, адже залежний позбавлений ​​можливості раціонально оцінювати своє життя. Чим раніше ви звернетеся за допомогою в реабілітаційний центр, тим швидше зможете розпрощатися з наркотиками.

Розглянемо характерні причини розвитку наркоманії:

 1. Особистісна організація. Низька самооцінка, наявність маси комплексів сковують людину. В цьому разі наркотики виступають засобом, щоб бути розкутим, дарують відчуття впевненості в собі. Під дією дози людині здається, що вона здатна на багато що, стає вільнішою, сміливішою, сильнішою. Але це тільки фантазії. Наркотик не здатний поліпшити життя.
 2. Стреси. Низька стійкість до стресів, низка проблем і невдач змушують шукати альтернативні методи боротьби зі стресом. Виявляючи слабкість, людина робить неправильний вибір, йде легким шляхом, затуманюючи свідомість наркотиками. Сформувати безпечну модель поведінки в стресовій ситуації допоможе програма реабілітації «12 кроків».
 3. Соціальна ситуація. Особистість зростає в соціумі. Люди, які нас оточують, впливають на наші звички, бажання, прагнення. Перебування не в тій компанії, бажання відповідати вимогам кола спілкування штовхає людей у наркотичну залежність.
 4. Тривала медикаментозна терапія. Люди, що проходять серйозне лікування хронічних хвороб, вживають різного виду ліки. Бажання позбутися болю може зіграти злий жарт. Прийом знеболюючих препаратів з ігноруванням інструкції та призначення лікаря формує залежність. Міжнародна Антинаркотична Асоціація забезпечує лікування специфічної залежності від лікарських препаратів.
 5. Бажання випробувати нові відчуття. Жага гострих відчуттів може виникнути в будь-якому віці, не тільки у підлітків. Робота, дім, робота — ця одноманітність штовхає досить дорослих і успішних людей на «пригоди». Наркотик просить занадто велику ціну за швидкоплинне задоволення — життя.
 6. Схильність. Не можна заперечувати факт генетичної схильності, часом тільки це може пояснити саморуйнування людини. Залежна поведінка простежується у відносинах з алкоголем, наркотиками. Програма МАА забезпечує терапію генетичних факторів, щоб виключити їхній вплив на особистість хворого.
 7. Сімейна система. Залежний може повторювати долю одного з членів сім’ї, що вживає наркотики. Сім’я приречена відігравати однаковий сценарій, де від залежності одного страждають усі. Вийти зі співзалежних відносин самостійно вкрай складно. При зверненні до центру реабілітації допомогу отримують не тільки залежні. Терапія співзалежних відносин, підтримка психологів покращують модель сімейних відносин.

Причини наркотичної залежності

Терапія наркотичної залежності

Один або сукупність факторів у житті можуть спровокувати хворобу. Знання цього допоможе вам вчасно звернутися за допомогою, врятувати себе або свого близького. Неважливо, що призвело людину до наркоманії, але вибратися з неї можна, заручившись професійною підтримкою. Фахівці центрів Міжнародної Антинаркотичної Асоціації готові допомогти в різних містах України:

 • Хмельницькому;
 • Черкасах;
 • Києві;
 • Чернігові;
 • Чернівцях.

Не чекайте, коли ситуація виправиться сама собою, такий момент може не настати!

Коментарий

Add your comment

допоможіть близькій людині
почати нове життя