Лікування наркоманії у Святогірську - МАА

Лікування наркоманії у Святогірську

Наркотики дорівнюють залежності — це рівняння неможливо вирішити по-іншому. Неконтрольоване бажання нової дози стає основною і єдиною потребою людини. Хвороба прогресує з кожним днем, підірване здоров’я, нестабільний психічний стан, погіршення якості життя — ще не повний список наслідків. Серйозність ситуації, небезпека, в якій знаходиться залежний, роблять самолікування неможливим. Перемогти хворобу допоможе лікування наркозалежності у Святогірську. Проходження повного реабілітаційного курсу націлене на те, щоб:

 • позбавити від залежної поведінки;
 • купірувати фізичну залежність;
 • мінімізувати наслідки вживання для організму;
 • нормалізувати психічний стан хворого;
 • запобігти розвитку нової залежності;
 • повернути тверезість, повноцінне соціальне життя.

Хімічна залежність. Розвиток, вплив на людину

Людина бачить свій сенс у наркотиках: зняття стресу, відхід від проблем, бажання розслабитися, випробувати ейфорію, бажання відповідати чомусь. Така уявна підтримка дає зелене світло розвитку хвороби. Залежність від наркотичних речовин розвивається в три стадії:

 1. Психологічна. Спочатку людині досить легко вдається приховувати пристрасть. Вживаючи не часто, залежний може самостійно зупинитися, але саме відсутність негативних реакцій організму дає помилкове відчуття контролю над ситуацією. Подальше вживання робить зі звички потребу. Непомітно доза наркотику збільшується, а приводів для прийому стає більше.
 2. Фізична. Токсичні речовини стають неодмінною частиною обмінних процесів організму, руйнівно діють на роботу нервової системи. Потреба в наркотику тепер не просто думка, а відчутний біль. Ломка супроводжує всіх залежних: головний біль, жар, озноб, розлад травлення, болі в м’язах, судоми, нервове збудження. Організм відмовляється працювати без дози, стан абстиненції — страх залежного.
 3. Хронічна. Руйнуються основні сфери життя. Сім’я, робота, друзі, віра втратили цінність. Тривала залежність нещадно погіршує здоров’я. Навіть у такому стані залежний продовжує заперечувати проблему, звинувачуючи інших у своїх невдачах. Заперечення — головний бар’єр, який заважає самостійно звернутися за допомогою. Якщо ви хочете врятувати рідну людину, то лікування наркоманії у Святогірську — правильне рішення. 

Лікування наркотичної залежності. Основні етапи

Центр реабілітації у Святогірську, філія МАА, підтримує принципи асоціації:

 • анонімність;
 • використання комплексної програми лікування;
 • включення сім’ї;
 • підтримка на всіх етапах реабілітації.

Знаходження в умовах центру, ізоляція від впливу колишнього життя вже сприятливо впливають на стан хворого, подальше лікування здійснюється в чотири етапи:

 1. Діагностика. Група фахівців (нарколог, психолог, психотерапевт, профільний лікар) проводить діагностичне обстеження. Об’єктивна оцінка фізичного, психічного стану — основа індивідуалізації програми лікування. Такий підхід підвищує ефективність процесу, визначаючи необхідний обсяг допомоги в кожному конкретному випадку.
 2. Лікування фізичної залежності. Наркоманія може тривати не один рік, весь цей час внутрішні органи затримували токсичні речовини. Навіть якщо людина припинила вживати, накопичені токсини отруюють організм. Детоксикація в умовах центру — безпечний метод, спрямований на те, щоб:
 • очистити, підвищити опірність організму до токсинів;
 • позбавити від абстиненції, вивести зі стану передозування;
 • відновити баланс вітамінів, мікроелементів;
 • поліпшити самопочуття;
 • налагодити сон, стан ЦНС.

3. Психологічна реабілітація. Головний компонент лікування, який неможливо замінити або виключити. Реабілітація допомагає людині переглянути своє життя, сформувати нові цінності, відчути важливість того, що відбувається. Психологи центру використовують перевірену програму «12 кроків», всесвітньо відомий метод вважається надійним засобом у боротьбі з психологічною залежністю. Виконуючи кроки один за іншим, залежний повертає відповідальність за своє життя, знаходить сили на боротьбу, налагоджує спілкування з оточенням. Кінцева мета — навчитися жити без наркотиків, допомогти іншим відчути цінність тверезості. 

4. Ресоціалізація. Перебуваючи на лікуванні, залежний поступово готується до життя поза стінами центру. У світі завжди існує погане і хороше, психосоціальна реабілітація вчить робити вибір на свою користь, спиратися на себе у прийнятті рішень. Ресоціалізація допомагає адаптуватися, знайти своє покликання. Підтримка колишніх залежних після завершення програми включає:

 • групи підтримки АН;
 • психологічне консультування (індивідуальне, сімейне);
 • працевлаштування;
 • відвідування спортивно-терапевтичного табору;
 • участь у житті центру.

Вартість повного курсу реабілітації в МАА

Лікування наркоманії у Святогірську має середнє цінове значення в Україні. Унікальність кожного випадку хвороби унеможливлює встановлення єдиного прейскуранта. Реабілітація — це перш за все порятунок людини. Остаточна вартість лікування залежить від групи факторів: 

 • вид, тривалість залежності;
 • вік;
 • минулий досвід реабілітації;
 • добровільне бажання.

Особиста консультація допоможе визначити суму, необхідну для повноцінного лікування. Розвіяти сумніви, знайти відповіді на питання допоможе безкоштовна консультація за телефоном на сайті МАА. 

Міжнародна Антинаркотична Асоціація допоможе стати на шлях тверезості

Рішення пройти реабілітацію стає одним з найважчих і найважливіших рішень у житті залежного. Не всім вдається прийняти його, як зазначалося вище. Заперечення проблеми — головний супутник залежної поведінки. Якщо ви зіткнулися з агресією, нерозумінням, обманом, якщо залежний не визнає проблему, але ви бачите, що ситуація ставить життя близької людини під загрозу, негайно звертайтеся за допомогою. В екстрених випадках примусове лікування від наркоманії у Святогірську — єдиний вихід. Психолог допоможе повернути довіру у відносинах із залежним, підвищити мотивацію до одужання, сформувати бажання пройти реабілітацію. 

Участь сім’ї стає вирішальною. Залишившись наодинці з хворобою, людина програє, навіть не почавши бій. Часто родичі допомагають почати лікування. Шанс на щасливе життя є в кожного незалежно від кількості помилок у минулому!

допоможіть близькій людині
почати нове життя