Наркотична залежність – адикція.
Людина відчуває нав’язливу потребу у вживанні психоактивних речовин. Проявляється вона на фізичному, соматичному рівні. Однак розпізнати патологічний потяг на ранній стадії – вкрай складно.
Найчастіше про стан залежної людини дізнаються тільки через великий проміжок часу з початку вживання. Причина криється в тому, що сам наркоман далеко не відразу виявляє у себе проблеми. А після виявлення їх активується процес заперечення – захисний механізм. Індивід робить все можливе, щоб довести собі і оточенню, що він здатний тримати ситуацію під контролем.
Часом у нього це навіть виходить. Потім настає обсесивний синдром. Під його гнітом людина ламається, повертається до предмету залежності. Причому при здійсненні первинного після затишшя акту він відчуває неймовірно сильну ейфорію. За рахунок чого кожен зрив багаторазово підсилює нав’язливу потребу в психоактивні речовини.
Тому сліпо покладатися на прагнення залежного особи поставити крапку – не слід. Віра і зволікання погіршують ситуацію. Щоб уникнути негативних наслідків, скоротити їх число, вже при перших ознаках аддикции необхідно скористатися допомогою кваліфікованих фахівців, які знають, як здійснювати лікування наркоманів при будь-якому рівні толерантності до речовини.
Реабілітаційний центр – працюючий метод боротьби
Знаходження в клініці – переломний момент в житті. Тут залишається весь негатив, породжений залежністю. Після центру людина повертається до тих часів, коли знав про проблеми тільки з чуток.
Щоб домогтися такого результату, доводиться пройти через тривале лікування. На шляху до поставленої мети наркомана супроводжує персонал клініки в особі медичних працівників, що спеціалізуються на фізичних, психічних, соматичних недугах, патологіях.
Цілеспрямовано ведеться боротьба не тільки з нав’язливою потребою. Вживаються заходи, спрямовані на ліквідацію наслідків прийому психоактивних препаратів і відмови від них. Робота носить індивідуальний характер. Для кожного окремого пацієнта підбирається свій режим, дієта, лікування, методи психологічної корекції і підтримки.
Програма лікування
Традиційно виділяють 4 стадії. Пропускати кроки, міняти їх послідовність – не рекомендується. Тільки поетапне просування до мети є гарантією, що лікування наркоманії буде результативним.
Стадія перша. Ухвалення ситуації, звернення за допомогою, діагностика
На даному етапі вирішальне значення має ініціатива залежної людини. Він або його представники повинні бути готові перейти на новий рівень вирішення проблеми. Не тільки усвідомлено погодитися з тим, що стан нав’язливою потреби згубно відбивається на рівні життя і становить загрозу, а й зробити рішучі кроки:
зв’язатися з центром;узгодити питання;помістити людину, яка потребує допомоги, в клініку.
Потім активні дії потрібні вже від медичного персоналу. Їм належить коректно оцінити психічний, психологічний, фізичний стан надійшов пацієнта.
Хоч діагностика і носить комплексний характер, але проводиться в щадному режимі. За рахунок чого поки ще залежна людина легко адаптується до нових умов, не відчуває стресу і тиску.
Отримавши результати скопии, відповідальний за пацієнта доктор розробляє програму терапії. При її складанні він спирається на тип речовини, рівень толерантності до нього у звернулося. Такий підхід до питання дає високу гарантію, що всі поставлені цілі будуть досягнуті. Аддикция залишиться в минулому незалежно від того, чи проводилося лікування наркоманії в Києві, в іншій частині країни або навіть далеко за її межами.
Стадія друга. Детоксикація, зняття ломки
Не існує універсального способу проведення подібних процедур. Єдиний момент, який обов’язковий для всіх випадків обмежується територією, на якій надається допомога. У домашніх умовах здійснюватися детоксикація не повинна. Це небезпечно, може привести до серйозних непоправних наслідків.
Реабілітаційні центри, в яких традиційно проходить лікування наркоманії Київ, мають у своєму розпорядженні технічними, медикаментозними, людськими можливостями для того, щоб впоратися з будь-якими критичними ситуаціями і ускладненнями. Причому очищення організму від токсичних речовин здійснюється під контролем ряду фахівців. Ретельно перевіряються всі життєві показники. Рішення щодо коригування методу приймається своєчасно.
Багато пацієнтів на цій стадії або відразу після неї переживають ломку. Щоб допомогти впоратися з нею задіюється весь персонал клініки. Робота ведеться на декількох рівнях.
Щоб подолати фізичні фактори, вводяться препарати, що допомагають впоратися з больовим синдромом, нудотою та іншими станами, викликаними абстинентного синдрому. Доповнює картину грамотно підібраний режим дня, збалансоване харчування.
З безсонням, нав’язливими думками, депресією, пригніченістю і запальністю борються психологи, психотерапевти. Практикуються групові, індивідуальні терапії. Робиться все можливе, щоб не тільки зберегти бажання пацієнта позбутися від адикції, а й посилити його.
Третя стадія: лікування та реабілітація
Тривалий етап, під який відводять найбільше часу в терапії. Протягом нього людини не тільки фізично, душевно і психічно підтримують, а й вчать радіти життю. Він відвідує тренажерний зал. Йому обов’язково прописують тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Басейн стає невід’ємною частиною кожного дня.
Четверта стадія: підготовка і повернення в соціум
Щоб пацієнт міг стати активною і корисною для суспільства особистістю, лікування наркоманії в Україні не обмежується лише позбавленням від згубної пристрасті. Вживаються заходи, спрямовані на те, щоб людина по закінченню терапії зміг жити так само, як і його ровесники, які не стикаються з проблемою.
Скільком вдається це? Близько 90% осіб, які звернулися за допомогою в «Міжнародну антинаркотичну асоціацію», добиваються поставлених цілей. Імовірність позбавлення від адикції вище в тих випадках, коли родичі надають всебічну допомогу і підтримку оступившемуся члену сім’ї.
Наш медичний центр пропонує лікування наркоманії в Києві. Але якщо Ви є резидентом іншої країни, то також можете звернутися за допомогою. Ми не поділяємо пацієнтів за національними, політичними ознаками, так як хвороба не має громадянства.