Лікування алкоголізму в Черкасах - МАА

Лікування алкоголізму в Черкасах

Алкогольна залежність — хвороба, для якої не існує рамок. Навіть найуспішніша людина знаходиться під загрозою залежності. Вживання алкоголю в чомусь виправдовується, пропаганда спиртного стала звичною для нас, ми не замислюємося про небезпеку. На жаль, власних сил виявляється недостатньо, щоб впоратися з хворобою. Лікування алкоголізму в Черкасах допоможе почати жити заново. Комбінування методів реабілітації направлене на те, щоб:

 • вивести зі стану запою;
 • позбавити від симптомів залежності;
 • назавжди викреслити алкоголь зі свого життя.

Знаходження в умовах стаціонару — одне з правил ефективного лікування. Атмосфера центру сприятлива і доброзичлива, залежний позбудеться від впливу деструктивного кола спілкування, зможе повністю розслабитися, зосередитися на досягненні поставленої мети.

З чого починається алкоголізм?

Більшість із нас у своєму житті хоч раз куштували спиртне. Але якщо ми говоримо про хворобу, то маємо на увазі хронічне вживання, яке руйнує життя, здоров’я, особистість. Причини, за якими люди вибирають спиртне, різноманітні: 

 • соціальне середовище: у сім’ї був/є алкозалежний, коло спілкування, що підтримує пияцтво;
 • низька вартість, доступність;
 • відпочинок, розвага, будь-які події в житті прийнято відзначати спиртним;
 • спосіб зняття напруги, деяким алкоголь допомагає впоратися з емоціями, комплексами, самотністю, особистісними проблемами.

Але це тільки видимість дій, насправді спиртне посилює всі ці проблеми. В результаті частого вживання змінюється робота психіки, виробляються позитивні асоціації до прийняття алкогольних напоїв. Часте вживання стає нормою, руйнуючи все навколо.

Стає складніше, коли фізична залежність повністю змінює спосіб життя людини. З’являються такі симптоми:

 • важке похмілля, яке закінчується черговим вживанням міцних напоїв;
 • втрата почуття насичення, міри випитого;
 • відсутність блювотного рефлексу. Знижуються захисні функції організму;
 • тривалі запої;
 • нехтування особистою гігієною, правилами моралі, поведінки в суспільстві.

Це замкнене коло призводить до деградації особистості, асоціальної способу життя. Отруєний організм п’яніє від мінімальних доз спиртного. Залежному стає не важлива компанія, привід, вид алкоголю. Хронічні захворювання роблять людину слабкою, виснаженою, кожної хвилини наближаючи до смерті. Допомога навіть на хронічній стадії можлива і вкрай необхідна. Лікування алкозалежності в Черкасах — шанс повернутися до тверезості.

Концепція лікування алкогольної залежності в Міжнародній Антинаркотичній Асоціації

Безумовно, добровільне бажання залежного пройти реабілітацію важливе для результату. Але, на жаль, усвідомлення необхідності допомоги може виникнути дуже пізно. Як правило, не кожен, хто потребує допомоги, відразу піддається на прохання родичів, запевняючи, що з ним все добре. Примусове лікування від алкоголізму в Черкасах допоможе підготувати залежного, його сім’ю. Психологи, наркологи центру проводять консультації, підвищуючи рівень усвідомленості хворого, тим самим сприяючи підвищенню мотивації до тверезого способу життя.

Повний курс реабілітації в центрі МАА ділиться на три етапи, послідовність виконання кожного завдання допомагає з найменшим стресом перемогти хворобу. Програма складається з основних частин:

 1. Очищення організму, або детоксикація. Часто перед початком лікування залежний знаходився в тривалому запої, переживав абстинентний синдром через тривалу відсутність спиртного, відчував симптоми гострої інтоксикації організму. Завдання нарколога на даному етапі — налагодити функціонування систем органів за допомогою очищувальних процедур, терапії лікарськими препаратами.
 2. Робота з психологічною залежністю, або реабілітація. Для повного одужання необхідно виявити і виправити причини, які привели людину в залежність. Довгі дні, місяці пияцтва змінили ціннісні орієнтації, принципи, моральні цінності, ставлення до життя. Програма «12 кроків», яка залишається найбільш ефективною вже не одне десятиліття, допомагає залежному повністю переглянути своє життя, визнати необхідність у допомозі та почати змінюватися. З підтримкою співробітників центру, близьких людей залежний набуває сил на боротьбу зі своїми слабкостями.
 3. Адаптація до тверезого життя, або ресоціалізація. Після внутрішніх змін наступають зовнішні. Колишній залежний отримує підтримку психологів, реабілітологів, психотерапевтів, пристосовуючись до життя поза умовами центру. Колишній залежний стає учасником:
 • групи Анонімних Алкоголіків;
 • культурних, спортивних заходів центру;
 • спортивно-терапевтичного табору;
 • особистих, сімейних консультацій з психотерапевтом.

Ці методи допомагають попередити рецидив, дають відчуття важливості й потрібності в суспільстві, можливість вимовити наболіле, поділитися досвідом реабілітації. Сім’я залежного отримує психологічну допомогу в подоланні співзалежних відносин, тим самим створюючи позитивне, безпечне середовище в родині.

Вартість лікування в Черкасах

Лікування алкогольної залежності — індивідуалізований процес, де кожна дія фахівця виходить з особистої історії кожного хворого. Тому вартість реабілітації не має фіксованої ціни, бо для кожної людини необхідний свій обсяг процедур, тривалість терапії. Дізнатися остаточну суму реабілітації можливо особисто або за телефоном. На консультації ви ознайомитеся зі специфікою роботи центру, дізнаєтеся відповіді на всі питання.

Вибір на користь життя!

Лікування алкоголізму — серйозний процес, який повинен здійснюватися в спеціалізованому місці під керівництвом досвідчених співробітників. На жаль, вживати алкоголь людина починає самостійно, але вихід із залежності вимагає рішучої допомоги. Один телефонний дзвінок стає першим кроком на користь тверезості, пам’ятайте: допомога поруч!

допоможіть близькій людині
почати нове життя