Налбуфін - від лекарства до наркотику | ЛІкування наркозалежності

Як налбуфін перетворився в наркотик зі знеболювального

наркотик налбуфін

Список наркотичних речовин складають у кожній країні. Перебуваючи в цьому списку, речовини знаходяться під забороною поширення і вживання. На жаль, видів наркотиків набагато більше. Кожен день люди винаходять нові способи добути заповітний кайф. Те, що залежні використовують сьогодні, пару років тому просто не існувало як наркотик. Звичайні лікарські засоби, препарати, які не належать до переліку наркотичних, в умілих руках стають новою дозою.

Одним із таких препаратів став налбуфін. Безконтрольний прийом ліків не викликає в оточення питань. Але це справжня залежність, і сприйняти той факт, що випадок наркоманії стався у вашій родині, важко. Залежність від налбуфіну стала проблемою сучасності.

Налбуфін як наркотик. Дія, симптоми, звикання

Препарат використовується в медицині як анальгетик у перед- і післяопераційний період. Це незамінні ліки у разі інфаркту міокарда, необхідності анестезії, при операціях. Налбуфін має невисоку ціну і знаходиться у вільному продажі в будь-якій аптеці міста. Це опіоїдне знеболювальне, що обумовлює його сильну дію та особливості застосування. Схожість з морфіном створила препарату погану славу серед залежних. Проте дія налбуфіну не так виражена, як від інших наркотиків. Ейфорію перекриває сильний знеболювальний ефект. Препарат був створений у лікувальних цілях, але все одно люди примудряються використовувати його з корисливою метою.

Лікарська форма у вигляді розчину для ін’єкцій підходить не кожному, але все одно голка не стає перепоною від наркоманії. Наркозалежних не лякає сама необхідність уколу, ризик зараження крові, виникнення різних захворювань (завдяки способу введення). Вибір залежності від аптечних препаратів відбувається через низку причин:

  • доступність (більшість препаратів не потребують рецепту);
  • низька вартість у порівнянні з наркотичними речовинами;
  • повільне формування залежності;
  • «легальність» перед законом.

Виникнення залежності. Способи вирішення проблеми

Оскільки налбуфін — лікарський препарат, звикання організму відбувається повільніше, ніж від звичайних опіатів. Проте це стосується тільки фізичної адикції. Нічого не підозрюючи, залежний продовжує вживати наркотик, думаючи, що тримає ситуацію під контролем.

Фактори, що впливають на зміцнення фізичної залежності:

  • психологічне звикання;
  • позитивне ставлення до вживання;
  • частий прийом дози;
  • збільшення дозування.

залежність від налбуфіну

Звичні дози не приносять задоволення. Так наркоманія стає явною і проблематичною.

Небезпечний момент — знеболювальний ефект препарату. Втому після довгого робочого дня, головний біль, спазми м’язів люди звично нейтралізують таблетками, не замислюючись про причини проблеми. Такий спосіб лікування призводить до того, що без допомоги ліків людина не може розслабитися, зняти напругу. Налбуфін, що приймається без прямих показань, створює тільки видимість легкості, розслаблення, ейфорії. У цей самий момент організм страждає від руйнування, отруєння і деформації психіки.

Повільне настання фізичної залежності дає можливість людині позбутися хвороби легше, ефективніше. Коли поведінка, думки зайняті не тільки пошуком дози, організм ще може жити повноцінно. Лікування не буде обтяжене симптомами абстиненції (ломки). Але це не означає, що проблеми немає. Така пристрасть може стати стартом для вживання сильніших речовин, які не будуть так щадити організм.

Погоня за досягненням максимальної ейфорії, збільшення дози — прямий шлях до важких наркотиків. Варто негайно звернутися за допомогою, якщо препарат став більше ніж ліками для вас або ваших близьких. Навіть початкову психологічну залежність важко лікувати вдома самотужки. Все, що необхідно — це звернутися за професійною допомогою. Наркоманія — це хвороба, яка не терпить зволікань.

Лікування залежності від налбуфіну. Куди звернутися, що робити?

Самолікування вдома, народна медицина у випадку з наркозалежним можуть стати смертельними. Особливості протікання хвороби, сильний психологічний вплив, який чинить наркотик, вимагають серйозного підходу. Постійне бажання вжити змінює людину. Обман, виверти, хитрість підуть у хід для забезпечення нової дози. Навіть усвідомивши той факт, що лікування потрібне, залежний може довго займатися самообманом, вважаючи, що впорається сам.

Близькі, члени сім’ї здатні до об’єктивної оцінки того, що відбувається. Але часто наші почуття, емоції, страхи не дають нам можливості зрозуміти, що допомога — це не жалість, а реальні, іноді категоричні дії.

Вдатися до наркотиків можна за цілою низкою причин: лабільна психіка, стреси, погана компанія. У такому випадку людина знаходить розраду, радість у наркотику, алкоголі і т. п. Лікування в реабілітаційному центрі допоможе виявити справжні причини вживання, надалі позбавивши від адиктивної поведінки.

Наркоманія зачіпає не тільки того, хто вживає. Сім’я, близькі друзі страждають від проблем наркозалежного, знаходяться в постійному стресі. Вони теж потребують психологічної підтримки. Міжнародна Антинаркотична Асоціація працює над питаннями наркоманії не один рік. Досвід співробітників, заснований на практиці, сформував ефективний підхід у лікуванні наркозалежних. Реабілітація включає роботу з різними фахівцями:

  1. Нарколог. Допомагає позбутися проявів абстиненції, фізичної адикції.
  2. Психолог, психотерапевт, реабілітолог. Група фахівців допомагає позбутися психологічної залежності, розібратися і зрозуміти, що дає людині наркотик, зробити перший крок до перегляду життєвого шляху.

реабілітація наркозалежнихРеабілітація в МАА — вихід із непростої ситуації, який ви знайдете, спираючись на допомогу професіоналів. Не втрачайте час — допомога поруч!

Коментарий

Add your comment

допоможіть близькій людині
почати нове життя